Gündem

anasayfa Gündem GEBZE DEN HALKALI YA 105 DAKİKADA GİDİLEBİLECEK !

GEBZE DEN HALKALI YA 105 DAKİKADA GİDİLEBİLECEK !

07 Kasım 2018, Çarşamba 8:17 / Son Güncelleme : 07 Kasım 2018, Çarşamba 8:17
GEBZE DEN HALKALI YA 105 DAKİKADA  GİDİLEBİLECEK !
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Halkalı - Gebze arasında bulunan eski banliyö hatlarında 2013 yılından beri süren yenileme çalışmalarında sona yaklaşılıyor. Halkalı-Gebze hattında son gelişmeler...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan projenin bu yılın sonunda İstanbullulara hizmet vermeye başlayacağını açıklamıştı.Bu projede 43 İstasyonun bulunacağı Gebze'den Halkalı'ya 105 dakikada seyahat edilebilecek.Yaklaşık 77 kilometrelik hattın yapım çalışmalarının yüzde 90'u tamamlandı.Proje bittiğinde günde 1 milyon yolcunun taşınması Gebze'den Halkalı'ya ulaşım süreni en aza indirecek.Hat boyunca trenlerin bakım ve onarımlarının yapılacağı yerlerin yapım çalışmaları da hızla devam ediyor.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın bu yılın sonunda hizmete açılacağını duyurduğu hatta istasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından testlere başlanacak.Tren hatlarının tamamlanması hatta Bakırköyden Bostancıya 37 dakika, Söğütlüçeşme-Yenikapı'nın seyahat süresi ise 12 dakika olacak. Hatta günde 1 milyon yolcunun taşınması planlanıyor.Bu çalışmaların da tamamlanmasının ardından proje yıl sonunda halkın kullanımına açılacağı belirtildi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor