Gündem

anasayfa Gündem HULUSİ AKAR'DAN YENİ ASKERLİK SİSTEMİ HAKKINDA AÇIKLAMA!

HULUSİ AKAR'DAN YENİ ASKERLİK SİSTEMİ HAKKINDA AÇIKLAMA!

03 Kasım 2018, Cumartesi 7:38 / Son Güncelleme : 03 Kasım 2018, Cumartesi 7:38
HULUSİ AKAR'DAN YENİ ASKERLİK SİSTEMİ HAKKINDA AÇIKLAMA!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda askerlik ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.Yeni askerlik sistemi nasıl olacak? Askerlik süresi düşecek mi ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce yaptığı bir açıklamada "Türkiye'de bir daha bedelli kanununa ihtiyaç olmayacak şekilinde düzenleme yapacağız.'"demişti.Bu konuya ilişkin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda  yöneltilen soruları cevapladı. Bu sorular arasında ise askerlik süresinin düşüp düşmeyeceği oldu. Yöneltilen sorulara cevap veren Hulusi akar   şu açıklamarı dile getirdi:

" Tek tip askerliğe ilişkin Bedelli askerlik, dövizli askerlik, klasik askerlik; 2 - 3 aydan beri çalışma yürütülüyor. Henüz sonuçlanmadı, pek çok bakanlığı ilgilendiriyor. 2, 3 ay içinde bedellidir, dövizlidir  bunu gündemden çıkartıp, bir zemine kavuşturma gayretimiz sürüyor.En iyisi en rahatı, her erkek askerlik görevini yapar deyip kapatmak, ama olmuyor. Ekonomik, siyasi, bireysel, modern hayatın getirdiği mecburiyetten dolayı çözüme gidiliyor. Kendi içinde tutarlı hale getirmek herkesin hesabını, kitabını, eğitimini işçiliğini buna göre getirsin." diye konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar çözüm odaklı düzenlemeler yapılacağını belirtti.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor