Gündem

anasayfa Gündem Dolu Dolu 1 Yıl

Dolu Dolu 1 Yıl

06 Ekim 2018, Cumartesi 8:28 / Son Güncelleme : 06 Ekim 2018, Cumartesi 8:28
Dolu Dolu 1 Yıl
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediye Başkan'ı Yasin Kartoğlu başkanlıktaki 1. yılını doldurdu.

Başakşehir Belediye Başkan'ı Yasin Kartoğlu 5 Ekim 2018 Cuma günü başkanlıktaki tam 1. yılını doldurdu. 


Nasıl Geçti 1 Yıl

Bu zamana kadar birçok önemli çalışmalara imza attı. Önemli projelerde yer alıp kısa sürede iyi işler başardı. Etkinlikler düzenledi, vatandaşlar ile iç içe güzel vakitler geçirdi. Bir Çok Yol Çalışması Başlattı Bir Çoğu bitti . devam eden yol çalışmalarını yerinde incelemeye devam ediyor. Ev Ziyaretlerini sıkça gerçekleştiren Kartoğlu Her Cuma İlçemizdeki Camileri ziyaret edip Camii Cemaati ile bir araya gelip sorun sıkıntıları dinliyor. Çözümü olabilen sorunları en kısa zamanda çözüme kavuşturan Kartoğlu ve ekibi gittiği her yerde yoğun ilgi ile uğurlanıyor.

1 yıl boyunca yaptığı çalışmalardan Bir Bölümünü sizler için derledik.

-Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu geride bıraktığımız 1 yılda sıkça ev ziyaretleri yapmıştı . Kartoğlu Akın bebek ve ailesine Yapmış olduğu ziyarette Akın bebek için beraberinde hediye götürmüştü ve ‘Oyuncak ile oynayacak yaşa gelene kadar hediyesini abisine teslim ettik .’ demişti.
-Kayabaşında ikamet eden Enes Bey ve ailesini ziyaret eden Kartoğlu ; ‘Yaşadığı rahatsızlıklar güleryüzünden hiç bir şey eksiltmemiş Enes kardeşimizin , üstelik sevgi dolu yüreğiyle Kayabaşı’nda herkesin göz bebeği olmuş. Sağlığına bir an önce kavuştuğu, uzun ve mutlu bir ömür diliyorum.’ demişti.

Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu gün içerisinde ilçesinde problemi olan vatandaşlarına ev ziyaretleri yapıp dertlerini dinledi ve tek tek onlarla ilgilendi. İnsanları seven yapısıyla çözüm odaklı fikirler üretip vatandaşlara destek oldu.

-Gençliğe büyük önem veren Başkan Kartoğlu gençlik buluşmaları yaptı. Örneğin Sinerji Özel Kız Lisesi'ndeki öğrenciler ile biraraya geldi ve kendileriyle bilgi alışveşlerinde bulundu. Merak ettikleri konularda kendilerini aydınlattı nasihatlar verdi, konuşmasında öğrencilerini bu kadar donanımlı eğittiklerinden dolayı öğretmenlerine teşekkür etti ayrıca böylesine vizyon sahibi ve güçlü kadınları karşımda görmekten mutluluk duyduğunu dile getirdi .
Program bitiminde Sinerji Özel Kız Lisesi Müdürü Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu'na katılımlarından dolayı plaket takdim etmişti.

-Samimiyeti ilke edinmiş, görevini aktif bir şekilde yapan Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu her Cuma günü İlçemizdeki Camii'lerden birinde Namazını kılıp sonrasında Vatandaşlar ile çay içip sohbet etti. İlçe sakinlerinin problem ve istekleri söz konusu olduğu zaman son derece titizlikle davrandı. İlçemiz ile alakalı talep ettikleri hizmetler nelerdir? yapılan çalışmalarla alakalı memnuniyetsizlikleri var mıdır? vb. şeklindeki sorulan tüm soruları yanıtlayarak kendilerini aydınlattı ve her cuma günü aynı şekilde ziyaretlerine devam etmektedir.

-Başakşehir'in ilçe çalışmaları ve vatandaşları hakkında son derece titizlik gösteren Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu hizmet binasının çalışmalarını bizzat yerinde incelemek üzere sahaya inmişti. Çalışanlar ile muhabbet edip istişarelerde bulunan Başkan Kartoğlu; 'Yeni hizmet binamızın Başakşehir mahallelerinde ikamet etmekte olan vatandaşlar ve Belediye çalışanları için Hayırlara vesile olacağını umuyorum' demişti.

-Başakşehir İlçesi için hergün daha fazla yenilik ve hizmet sağlayan; Kültür sanat, eğitim, spor ve daha birçok alanda öğrencilerin ve ilçe sakinlerinin kendilerini geliştirmesine önem veren Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ‪Şehit Vedat Bağceyci İlköğretim Okulu’nu ziyaret ederek Kütüphane ve Konferans Salonu’nun açılışını bizzat kendisi yapmıştı. Öğrenciler ile sohbet edip kendilerine nasihatlerde bulunan Kartoğlu samimi bir duruş sergiliyerek çocularla kitap okumuştu.

-Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun katılımıyla genç mucitlerin ödül töreni gerçekleştirilmişti. Çocukların hayal güçlerini ve zekalarını kullanarak yapmış oldukları projeleri yakından incelemiş, program sonuna doğru kazanan mucitlere ödüllerini takdim etmişti. Kartoğlu yapmış olduğu açıklamada;
'Bugün emek dolu bir projenin finalini gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. İlçemiz genelindeki okullar arasında düzenlediğimiz “Geri Dönüşüm Mucitleri Yarışması” ödülleri sahiplerini bulurken, Geri Dönüşüm Parkımızın da açılışını gerçekleştirdik. Her biri emek emek, ilmek ilmek bizim çocuklarımızın eseri. Hepsiyle ne kadar gurur duysak, ne kadar övünsek az...
Dereceye giren, giremeyen her çocuğumuza geri dönüşüm ve çevre ile ilgili kafa yordukları için çok teşekkür ediyorum. Gençlerimizin geliştirdiği geleceğe ve doğaya yatırım olacak her bir projede, her zaman en büyük destekçileri biz olacağız.' demişti.

-Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu Girişimciler ile Buluşup Projelerini İncelemişti.
Başakşehir Living Lab tarafından altıncısı düzenlenen Girişimcilik Günü, girişimciler ve yatırımcıları bir kez daha bir araya getirmişti. 22 projenin görücüye çıktığı etkinlikte, dereceye girenlere ödülleri takdim edilmişti.

Artık kendi teknolojimizi üretip kullanıyoruz.
Girişimcilik Günü’nün açılış konuşmasını yapan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Türkiye’de son 15 yılda ciddi ar-ge yatırımları yapıldığını belirterek, “Bu yatırımlar sonucunda artık kendi teknolojisini üreten bir ülke haline gelmeye başladık elhamdülillah. Ürünlerimiz kullanılmaya ve dünya çapında ses getirmeye başladı. Belediye olarak bizler de, insanlarımızı mutlu kılmak için teknoloji alanında yapılan çalışmalara destek veriyoruz. Living Lab ile çevre, enerji ve teknoloji alanlarında girişimcilerin hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi amaçlıyoruz” demişti.

-Başkan Yasin Kartoğlu, 17 Mayıs'ta Ramazan ayının ilk iftarında Başakşehir Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya gelmişti. Orucunu öğrencilerle bir araya gelerek açan Kartoğlu, “Allah cümlemizin ibadetlerini kabul eylesin” diyerek konuşmasını gerçekleştirmişti. Kayaşehir ve Sular Vadisinde çok büyük sofralar kurulmasına vesile olup Onbinleri aynı sofrada topladı.

-Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Sular Vadisinde Canlı olarak yayınlanan ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu ile sahur vakti programına konuk olmuştu.

Güvercintepe ve Altınşehir Mahalleleri sakinleri ile bayramlaşma gerçekleştirdiğinde Kartoğlu, uzun zamandır beklenen müjdeyi de bayramlaşma töreninde vermişti. Başkan Kartoğlu, Altınşehir'de arsaların yol terk sorunları ve metro hattı çalışmaları konusunda Bakanlık’tan gerekli izinlerin alındığını ve çalışmalara başlandığını duyurmuştu. Halkalı’daki mevcut metro hattının Güvercintepe ve Kayaşehir ile birleştirilerek havaalanı hattına kadar uzatılacağı belirtmişti.

-''Size Yakın'' sloganıyla bu yola çıkan ve her zaman halkla iç içe olan Kartoğlu, yaşlı bir ailenin misafiri olmuştu. Ev büyüğü İlyas beyle sohbet gerçekleştirerek ailenin istek ve önerilerini dinlemişti. Yasin Kartoğlu sosyal hesabından;
'' Sohbeti baldan tatlı İlyas Amcamızı ziyaret edip halini hatırını sorduk. Kah güldük, kah anılara yolculuk yapıp hüzünlendik. Allah dili dualı, yüzü nurlu bu güzel büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin.'' ‬mesajinı paylasarak bir başka durağında engelli bir vatandaşımızın evine gerçekleştirdiği ziyarette Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nin müjdesini vermişti. Başkan Kartoğlu, Başakşehir’de oturan Asrı Bey ve Belkısa Hanım’ı evlerinde ziyaret ederek, engelli vatandaşlarımızın istek ve önerilerini dinlemişti. Kas hastalığı nedeniyle engeli bulunan Asrı Bey, hastalığının ve engelli olmanın zorluklarından Başkan Kartoğlu’na bahsetmişti.
Başkan Yasin Kartoğlu, ziyareti sırasında Başakşehirlilerin beklediği müjdeyi de verdi. En kısa sürede hizmete girmesi beklenen tam teşekküllü Engelli Rehabilitasyon Merkezi hakkında bilgi veren Kartoğlu, “Başakşehir birlikte engelleri aşacak” demişti.

-İlçemizin en yaşlı koca çınarların'dan biri olan Hürü Teyzemizi Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ziyaret etmişti. Kartoğlu, sosyal medya hesabından duygularını şu sözlerle paylaşmıştı:
''Güzel gülen, güzel bakan; elinden tesbihini, dilinden hayır duasını eksik etmeyen Hürü Teyzem ilçemizin en yaşlılarından... 104 yaşında bir koca çınar... Ziyaret edip, hayır duasını aldık. Allah hepimize Hürü Teyzem gibi sağlık ve güleryüzle yaş almayı nasip etsin'' demişti.

-Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Başakşehirin Mimari kurucu başkanı Mevlüt Uysal ile birlikte İbn Haldun Üniversitesi'nin lise son sınıf öğrencilerini alanında uzman isimler, akademisyenler ve kanaat önderleriyle bir araya getirmek amacıyla düzenlediği, "Geleceğin Sosyal Bilimler Zirvesi"nin kapanış oturumuna katılmıştı.

-Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Engelliler Satranç yarışmasında Türkiye 3.’lüğünü kazanan görme engelli isa'yı evinde ziyaret etmişti.

-Yasin Kartoğlu, vatandaşların daha huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmesi için Kurban kesim ve satış alanını incelemişti. Başakşehir halkının daha güzel bir Bayram geçirebilmesi isteyen Kartoğlu, satış ve kesim alanında incelemeler yapıp öneriler de bulunmuştu.

-Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ile birlikte Malazgirt Zaferi´nin 947’nci yıldönümü etkinliklerine katılmak üzere Başakşehir’in kardeş ilçesi Malazgirt’i ziyaret etmişti.

-Yasin Kartoğlu, Başakşehir de ikamet eden 10 yaşındaki Alopesi hastası Yasemini ve ailesini evinde ziyaret etmişti. Sorunlarını dinleyip, çözüm bulmaya çalışmıştı.
Yasin Kartoğlu, Cankur ailesini ziyaret ettikten sonra sosyal medya hesabında duygularını şu sözlerle paylaşmıştı:
''Cankur ailesinin evlerine konuk olup, kızımız Yasemin ile tanıştık. Yasemin 10 yaşında ve Alopesi hastası. Sağlık İşleri Müdürlüğümüz tarafından her hafta Cerrahpaşa’daki kontrollerine götürülüp takibi yapılıyor. İnşallah sağlığına kavuştuğu günleri de göreceğiz hep birlikte. Güzel kızımız Yasemin’e ve ailesine müthiş bir misafirperverlikle bizleri ağırladıkları için bir kez daha teşekkür ediyorum.‬ '' demişti.

-Yasin Kartoğlu 65.Darende Geleneksel Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali’nin açılışına katılmıştı.

-Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 25 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde kutlanan İtfaiye Haftası münasebetiyle Başakşehir İtfaiyesi’ni ziyaret etmişti.

-Başkan Kartoğlu İbn Haldun Üniversitesi Açılış Töreni'ne katıldı. Açıklamasında 'Değerli konukların ve değerli hocaların katıldığı bu açılış töreninin yeni akademik yılda tüm öğrencilere ve akademi camiasına hayırlı olmasını diliyoruz.' demişti.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor