Gündem

anasayfa Gündem Ege, Marmara, Batı Akdeniz için kuvvetli yağış uyarısı

Ege, Marmara, Batı Akdeniz için kuvvetli yağış uyarısı

01 Ekim 2018, Pazartesi 13:45 / Son Güncelleme : 01 Ekim 2018, Pazartesi 13:45
Ege, Marmara, Batı Akdeniz için kuvvetli yağış uyarısı
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Muğla, Aydın, İzmir çevreleri ile Burdur ve Antalya'nın doğu ve Isparta'nın güney kesimlerinde kuvvetli yağış olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre;
Ege, Marmara, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Orta ve Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Giresun, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak etkili olacak.
 
Yağışların bugün (pazartesi) İzmir, Çanakkale, Kırklareli, Aydın, Edirne, Muğla çevreleri ile Burdur ve Antalya'nın doğu ve Isparta'nın güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kilogram/metrekare) olması bekleniyor. 

Rüzgarın Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (60-70 kilometre/saat), Rüzgarın Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 kilometre/saat), Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi ve Doğu Anadolu'nun batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor. 

Hava sıcaklıklarının da ülkenin batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde de önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor. 

 
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor