Güncel

anasayfa Güncel BAŞAKAY’DAN 20 BİN BAŞAKŞEHİRLİYE AFET EĞİTİMİ

BAŞAKAY’DAN 20 BİN BAŞAKŞEHİRLİYE AFET EĞİTİMİ

22 Kasım 2021, Pazartesi 16:13 / Son Güncelleme : 22 Kasım 2021, Pazartesi 16:13
BAŞAKAY’DAN 20 BİN BAŞAKŞEHİRLİYE AFET EĞİTİMİ
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi’nin ilçe sakinlerini afetlere karşı bilinçlendirmek amacıyla kurduğu BAŞAKAY, 12 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık Günü’nde ilçedeki eğitim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bugüne kadar 20 bini aşkın ilçe sakinine eğitim veren BAŞAKAY, her hafta farklı bir okulda öğrencileri yangınlara karşı bilinçlendiriyor.

Doğal afetlerin nerede ve ne zaman olacağını bilemeyiz ama doğacak zararı en aza indirmek için tedbir almak bizim elimizde. Başakşehir Belediyesi, toplumda afet bilinci oluşturmak ve ilçe sakinlerini afetlere karşı hazır hale getirmek için kısa adı BAŞAKAY olan Başakşehir Arama Kurtarma Afet Yönetimi’ni kurdu.

Afet eğitimleri aralıksız devam ediyor

9 aydır eğitim çalışmalarına devam eden BAŞAKAY, afet bilinci oluşturmak için bugüne kadar 20 bini aşkın ilçe sakinine afet eğitimi verdi. Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nda bulunan Deprem Simülasyon Merkezi ve Afet Eğitim Parkuru’ndaki eğitimlerin yanı sıra deprem anında zarar verebilecek materyaller konusundaki bilgilendirmeler ile Başahşehirlilere tecrübe kazandırıldı.

Başakşehir afetlere hazır hale getiriliyor

Eğitim çalışmalarının yanında Başakşehir’in 10 mahallesinde acil durum ve afet konteyneri konumlandırıldı. Başakşehir ilçe sınırları içerisinde 45 toplanma alanı belirlenerek tabela montajları gerçekleştirildi. Afet sonrası için ise 22 barınma alanı ve 4 transfer noktası hazır hale getirildi.

100 öğrenci daha gönüllü oldu

BAŞAKAY ekipleri, her hafta ilçedeki bir okulda temel yangın eğitimlerine devam ediyor. 12 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık Günü’nde TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesi’ne misafir olan BAŞAKAY ekipleri, öğrencilere eğitim verdi. Eğitim sonrası yüze yakın öğrenci, gönüllü olarak BAŞAKAY’a katıldı.

Başakşehir’de yapı stokunun %87’si depreme dayanıklı

Başakşehirlilerin afet bilinci kazanması için çalışmalarını sürdüren BAŞAKAY, gönüllü vatandaşlar için de eğitim programları düzenliyor. Afetlere hazır bir Başakşehir için çalıştıklarını ifade eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçe sınırlarındaki bina stokunun yüzde 87’sinin depreme dayanıklı hale geldiğini söyledi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor