Güncel

anasayfa Güncel Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başakşehir Belediyesine ödül

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başakşehir Belediyesine ödül

25 Ağustos 2021, Çarşamba 13:38 / Son Güncelleme : 25 Ağustos 2021, Çarşamba 13:38
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başakşehir Belediyesine ödül
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, Ankara'da düzenlenen 'Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması'nda gençler için hazırlanan mobil uygulama ödülüne layık görüldü. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

Başakşehir Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ev sahipliğinde Ankara’da düzenlenen 'Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’nda anlamlı bir ödüle layık görüldü.

Proje kapmasında İstanbul genelinde 15-28 yaş aralığındaki gençlere Başakşehir Belediyesi’nin çalışmaları anlatılarak, birbirinden avantajlı imkânlar sunulacak. Gençlerin beklenti ve taleplerine uygun belediyecilik modelini oluşturacak.

"HEDEF 15-28 YAŞ ARASI GENÇLER"

Gençler için hayata geçirilecek proje hakkında bilgi veren Başkan Kartoğlu, "Gençlerimiz için yeni bir mobil uygulama başlatıyoruz. Mobil uygulama kapsamında Gençlik Platformu oluşturarak, sadece Başakşehirli gençlere değil, ülkemizdeki 15-28 yaş arasındaki tüm gençlerimize hizmet vermeyi hedefliyoruz. Uygulaması üzerinden kulübe üye olan gençlerimiz, taleplerini ve beklentilerini çevrimiçi olarak bizlere iletebilecek. Başakşehir Belediyesi’nin imkânlarından yararlanabilecekleri gibi, yapacağımız iş birlikleri ile gençlerimize sosyo-kültürel ve sosyo-ekonomik katkılarda da bulunacağız." dedi.

“GENÇLERİN HAYATINA RENK KATACAK”

Gençlik uygulaması ile fiziksel mekânlarının yönetiminde ve işletilmesinde gençlere aktif görevler vermeyi planladıklarını söyleyen Başkan Kartoğlu, "Hem katılımcı yönetim anlayışına destek vereceğiz, hem de gençlerimizin sosyal hayata katılımını sağlayacağız. Uygulamanın yazılım sürecinde ve birinci fazını kısa süre içerisinde tamamlamayı planlıyoruz." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletin ciğerini yakan bir musibetten siyasi rant devşirmenin hiçbir izahı olamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi'nde açıklamalarda bulundu. Konuşmasında son bir ayda meydana gelen felaketlere siyasi parti gözetmeksizin destek veren belediyelere teşekkür eden Erdoğan, siyasi rant devşirmeye çalışan muhalefete ise, 'Milletin ciğerini yaralayan bir musibetten siyasi rant devşirmeye çalışmanın hiçbir izahı yoktur.' ifadeleriyle tepki gösterdi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor