Güncel

anasayfa Güncel BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜNÜ ÖZENLE TEMİZLİYOR

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜNÜ ÖZENLE TEMİZLİYOR

16 Ağustos 2021, Pazartesi 15:54 / Son Güncelleme : 16 Ağustos 2021, Pazartesi 15:54
BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜNÜ ÖZENLE TEMİZLİYOR
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, Avrupa’nın en büyük yoğun bakım kapasitesine sahip sağlık kompleksi Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde 15 günde bir kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştiriyor. Duraklardan yollara ve hastane girişine kadar hastane çevresinde her yer yıkanarak özenle temizleniyor.

Başakşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelindeki temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Avrupa’nın en büyük yoğun bakım kapasitesine sahip sağlık kompleksi Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde, düzenli olarak haftada 2 kez çevre ve durak temizliği yapılıyor.

Ayda 2 kez kapsamlı temizlik

Öte yandan ekipler, her 15 günde bir ise hastane çevresinde kapsamlı temizlik çalışmaları yapıyor. Hastaneye ulaşım sağlayan tüm yollar ve hastane giriş noktaları, yıkama araçları ile gerçekleştirilen çalışmalarda dezenfektanlı suyla yıkanıyor. Hastane çevresinde otobüs durakları da durakları detaylı bir şekilde temizleniyor. Periyodik aralıklarla hastanenin çevresinde yeşil alanların da bakım ve temizliği yapılarak vatandaşlar için daha sağlıklı bir ortam hazırlanıyor.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor