Güncel

anasayfa Güncel BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ AFET BÖLGESİNDE

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ AFET BÖLGESİNDE

16 Ağustos 2021, Pazartesi 15:51 / Son Güncelleme : 16 Ağustos 2021, Pazartesi 15:51
BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ AFET BÖLGESİNDE
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Karadeniz bölgesinde yaşanan sel felaketinin yaralarını sarmak için harekete geçen Başakşehir Belediyesi, biri Sinop'a ikisi Kastamonu'ya olmak üzere toplam 3 TIR’ı yola çıkardı. Dualar eşliğinde bölgeye gönderilen araçlarda gıda destek paketlerinden genel temizlik malzemelerine kadar temel ihtiyaç ürünleri yer alıyor.

Karadeniz bölgesindeki yoğun yağışla beraber yaşanan sel felaketinin ardından bölge halkına yardım eli Başakşehir’den uzandı. Afetin yaralarını sarmak ve bölge halkının yanında olmak amacıyla Başakşehir Belediyesi'nin hazırladığı 3 TIR, Sinop ve Kastamonu’ya gönderildi.

Temel ihtiyaç ürünleri gönderildi

Afet bölgesine gönderilen TIR’ların içerisinde 50 ton içme suyu, gıda destek paketi,  beşer bin hazır gıda ve meyve suyu bulunuyor. Aynı zamanda afetin izlerini silmek ve bölgede rahat hareket edebilmek adına çizme, kazma-kürek, çamaşır suyu, el sabunu, bez gibi genel temizlik ürünleri ve kişisel hijyen malzemeleri de gönderildi. Başakşehir Arama Kurtarma Afet Yönetimi (BAŞAKAY) ekipleri de destek TIR’larıyla birlikte bölgeye gitti.

Öte yandan Başakşehir Belediyesi, AK Parti İl Başkanlığı’nın koordinasyonunda bölgeye ulaştırılacak destekler için de katkıda bulundu.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor