Güncel

anasayfa Güncel BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ VURULAN KÖPEĞİ HAYATA DÖNDÜRDÜ

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ VURULAN KÖPEĞİ HAYATA DÖNDÜRDÜ

30 Aralık 2020, Çarşamba 1:01 / Son Güncelleme : 30 Aralık 2020, Çarşamba 1:01
BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ VURULAN KÖPEĞİ HAYATA DÖNDÜRDÜ
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir’de silahla vurulduktan sonra boş bir araziye atılan yaralı köpek, hayvanseverlerin dikkati ve Başakşehir Belediyesi’ne bağlı veterinerlerin başarılı operasyonuyla hayata döndürüldü.

Başakşehir Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarını Başakşehirli hayvanseverlerle birlikte aralıksız sürdürüyor. Kayabaşı Mahallesi’nde boş bir arazide yaralı halde bulunan bir köpek bulunduğunu fark eden hayvanseverler, Başakşehir Belediyesi’ne bağlı veteriner ekipleriyle iletişim kurarak yarım istedi.

Boynundan silahla vurmuşlar…

Kısa sürede olay yerine ulaşan Başakşehir Belediyesi’ne bağlı veteriner ekipleri, zavallı köpeğin boynundan silahla vurulduğu ve ölüme terk edildiğini tespit etti. İlk müdahaleyi olay yerinde yapılan yaralı köpek, daha sonra Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Geçici Hayvan Bakımevi’ne götürüldü.

Başarılı bir operasyonda hayata tutundu…

Hemen ameliyata alınan yaralı köpek, ameliyatın ardından müşahede alanına alındı. Silahla vurularak ölüme terk edilen yaralı köpeğin ameliyatının başarılı geçtiği ve kısa süre içerisinde yeniden eski sağlığına kavuşacağı belirtildi. Başakşehir Belediyesi’ne bağlı veteriner ekipleri, yaralı köpeğe özel kulübe tahsis ederek mama ve su ihtiyaçlarını da karşıladı.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor