Güncel

anasayfa Güncel HIRVAT BELEDİYE BAŞKANLARI BAŞAKŞEHİR’DEYDİ

HIRVAT BELEDİYE BAŞKANLARI BAŞAKŞEHİR’DEYDİ

05 Şubat 2020, Çarşamba 22:45 / Son Güncelleme : 05 Şubat 2020, Çarşamba 22:45
HIRVAT BELEDİYE BAŞKANLARI BAŞAKŞEHİR’DEYDİ
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Hırvatistan’dan beş belediye başkanı, “Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı” kapsamında Başakşehir’de temaslarda bulundu.

Konuk belediye başkanları, Başakşehir Belediyesi’nin uluslararası ödüllü projesi Akıllı Yer Altı Çöp Toplama Sistemi’ne hayran kaldı.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ortaklığıyla düzenlenen program kapsamında, Başakşehir Belediyesi’nin çöp, katı atık ve geri dönüşüm uygulamalarını yerinde incelemek isteyen Hırvat belediye başkanlarını makamında ağırladı. 

Başakşehir Belediyesi Başkanlık Binası’ndaki toplantıya, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Hacı Dursun Ağaç ile Geri Dönüşüm Uygulamaları Sorumlusu Taceddin Özcan da katıldı. Hırvat heyet, yetkililerden Başakşehir Belediyesi’nin yer altı çöp konteyner uygulaması ve akıllı çöp toplama sistemi hakkında detaylı bilgi aldı.

“Avrupa’ya örnek teşkil ediyoruz”

Hırvatistan Belediyeler Birliği Başkanı ve Jasenice Belediye Başkanı Martin Bariçeviç, Hırvatistan Belediyeler Birliği Ofis Başkanı Mladen Puşkariç, Slatina Belediye Başkanı Denis Ostroşiç, Gunja Belediye Başkanı Anto Gutiç ile Hrvatska Kostajnica Belediye Başkanı Dalibor Bişçan’a Başakşehir’le ilgili bilgiler veren Başkan Kartoğlu, çevreci projeler sayesinde çeşitli uluslararası ödüller aldıklarını belirtti. 

Başakşehir’in İstanbul’un en yeşil ilçelerinden biri olduğuna işaret eden Başkan Kartolu, "Akıllı yer altı çöp toplama sistemimiz, Türkiye’den ve dünyadan ilgi görüyor. Genelde teknoloji Avrupa’dan ithal edilir ama bu sistemle biz genelin dışına çıkarak Avrupa’ya örnek teşkil ediyoruz.” diye konuştu.

Hırvat heyet, daha sonra Başakşehir Belediyesi Spor Parkları, Başakşehir Millet Kıraathanesi ile Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’ni gezerek çalışmaları yerinde inceledi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor