Güncel

anasayfa Güncel KARNINDA KİSTLE YAŞAYAN KÖPEĞİN YARDIMINA BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ KOŞTU!

KARNINDA KİSTLE YAŞAYAN KÖPEĞİN YARDIMINA BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ KOŞTU!

23 Temmuz 2019, Salı 13:12 / Son Güncelleme : 23 Temmuz 2019, Salı 13:12
KARNINDA KİSTLE YAŞAYAN KÖPEĞİN YARDIMINA BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ KOŞTU!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Karnındaki üç kiloluk kistle yaşam mücadelesi veren sokak köpeği, Başakşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sağlığına kavuştu.

Başakşehir Belediyesi ekiplerinin arazi beslemesi sırasında bitkin bir şekilde bulunan sokak köpeği, Başakşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi altına alındı.


Rehabilitasyon Merkezi çalışanlarının “İhtiyar” ismini verdiği sevimli köpeğin karnındaki kist, başarılı bir operasyonla alındı. Sevimli köpek, operasyonun ardından kısa sürede sağlıklı şekilde beslenmeye ve sağlığına kavuşmaya başladı.Başakşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden Veteriner Yunus Kanlı, köpeğin iyileştiğini belirterek,

“Onu bulduğumuzda çok bitkin bir vaziyetteydi. Karnındaki kist kütlesi yüzünden direnç kaybı yaşıyordu. Nefes almasını da zora sokan bu duruma hızlı bir şekilde müdahale ederek can dostumuzu sağlığına kavuşturduk” diye konuştu.

Kistin köpekte bitkinliğe sebep olduğunu belirten Kanlı,

“Hemen serum ve solunum destekleyici uygulama gerçekleştirildi. İhtiyar, Merkezimizde bir süre daha protein ağırlıklı beslenerek güç kazanacak. Vatandaşlarımız sevimli dostlarımızla ilgili her türlü durumlarda 444 0 669 numaralı telefondan bize 7/24 ulaşabilirler”  dedi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor