Güncel

anasayfa Güncel İSTANBUL'DA BİR BEBEK DİŞLERİYLE DÜNYAYA GELDİ!

İSTANBUL'DA BİR BEBEK DİŞLERİYLE DÜNYAYA GELDİ!

17 Temmuz 2019, Çarşamba 13:47 / Son Güncelleme : 17 Temmuz 2019, Çarşamba 13:47
İSTANBUL'DA BİR BEBEK DİŞLERİYLE DÜNYAYA GELDİ!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Özlem ve Görkem Yüceer çiftinin ilk çocukları Defne bebek, alt damağında iki dişiyle dünyaya geldi.

İstanbul’da yaşayan Özlem ve Görkem Yüceer çiftinin, iki hafta önce bir kız bebekleri dünyaya geldi.

Diğer bebeklerden farklı olarak alt iki dişiyle dünyaya gelen Defne, hem ailesini hem de doktorları şaşırttı. Defne bebeğin dişlerinin, cerrahi operasyonla alınacağı belirtildi.

"Dişli doğduğunu rüyamda görmüştüm"

Özlem Yüceer, "Bebeğimin dişlerini görene kadar duruma inanamadım. Daha sonra gördüğümde ve beslemeye başladığımda daha da fark ettim. Bizim için şaşırtıcı bir durum oldu. Dişlerin alınacağı ve bunun korkulacak bir işlem olmadığı söylendi. Dişleri en kısa zamanda çektirip bebeğimiz normal hayatına devam edecek. Doğumdan önce 7 aylık hamileyken Defne'nin dişli doğduğunu rüyamda görmüştüm. Doğumda söylenince aklıma o rüya geldi. Benim için enteresan bir an oldu." ifadelerini kullandı.

"Dişli bebeğiniz oldu dediklerinde inatçı diyorlar zannettim"

Baba Görkem Yüceer de, "İlk duyduğumda çok şaşırdım. 'Dişli bebeğiniz oldu' dediklerinde inatçı demek istiyorlar zannettim. Defne bizim için özel bir bebekti. Doğumun etkisiyle daha da özelleşti. Şu an bize çok büyük bir zararı yok ama kendi sağlığı için en kısa zamanda uzmanlar tarafından alınsın istiyoruz. Umarım süt dişlerine de zararı olmaz ve hayatı boyunca şanslı bir çocuk olur." diye konuştu.

"Dünya istatistiklerinde 3 bin doğumda bir görülüyor"

Doğumu gerçekleştiren İstinye Üniversitesi Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meriç Çağrı Ağır doğum dişi hakkında şu bilgileri verdi;

"Aslında çok sık rastladığımız bir durum değil. Benim başıma ikinci defa geliyor. Dünya istatistiklerine baktığımızda 3 bin doğumda bir görülüyor. Bizim için Defne bebeğin dişli doğması bir sürpriz oldu. İşin özünde bu dişler bebek için ciddi problemler oluşturmaz, ancak bunlar süt dişi formatında oluştuğu ve kemiği tutmadığı için sallanarak düşme ihtimali ve bebeğin bu dişi yutma riski söz konusudur. Bebeğin emme ve beslenmesinde problem yaratabilir. Koordinasyonu gelişmediğinden bebek dudağını ve dilini yaralayabilir. O nedenle dişlerin alınmasının uygun olduğunu düşünüyoruz." 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor