Güncel

anasayfa Güncel ENEZ GENÇLİK KAMPI DEVAM EDİYOR!

ENEZ GENÇLİK KAMPI DEVAM EDİYOR!

11 Temmuz 2019, Perşembe 14:42 / Son Güncelleme : 11 Temmuz 2019, Perşembe 14:42
ENEZ GENÇLİK KAMPI DEVAM EDİYOR!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Enez Gençlik Kampına katıldı.

Başakşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen, Edirne’nin Enez ilçesindeki denize sıfır konumda bulunan gençlere unutulmaz bir yaz tatili imkânı sunan Enez Gençlik Kampı etkinlikleri devam ediyor.

2016 yılında hayata geçirilen proje kapsamında 14-18 yaş arasındaki Başakşehirli gençler, 1 hafta boyunca hem doyasıya eğleniyor hem de dinleniyor. Enez Gençlik kampı başladığı günden itibaren yaklaşık 7 bin öğrencinin katılımıyla ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Sportif, kültürel ve eğlenceli aktivitelerin yer aldığı, eğitim programlarının uygulandığı kampta, yemek ve ulaşım hizmetleri Başakşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. Akademi mezunu ve alanında uzman antrenörler gözetiminde gerçekleştirilen kampta havuz, futbol sahası, toplantı salonu, mescid, yemekhane ve dinlenme alanları bulunuyor.

BELEDİYE BAŞKANI GENÇLİK KAMPINDA

Enez Gençlik Kampına katılan Başkan Yasin Kartoğlu gün boyunca çeşitli spor aktivitelerine ve oyunlara dahil olarak gençlerle beraber kamp heyecanını paylaştı.

Kartoğlu, Gençlik Kampında Başakşehirli gençlerle voleybol, futbol, bocce ve matrak oyunlarını oynadı.

ÖĞRENCİLER ÇOK MUTLU

Arkadaşlarına tavsiyelerde bulunan Niyazi Avcılar tüm arkadaşlarını kampa katılmalarını ve eğlenmelerini söylerek, "Kampımız çok eğlenceli geçiyor. Yapanlardan Allah razı olsun. Denize giriyoruz. Çok sportif aktiviteler oluyor" dedi.

Umut Öner;  "Kampta daha çok fiziksel aktiviteler görüyoruz telefondan daha uzak. Gelişimimiz içinde daha iyi oluyor. Hocalarımız bize daha iyi eğitim veriyor. Bilmediğimiz sporları öğreniyoruz" diye konuştu.

KAMP YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Enez Gençlik Kampı, Başakşehirliler ve ulusal medya tarafından yoğun ilgi görüyor.

Gün içerisinde basın mensuplarıyla röportaj gerçekleştiren Yasin Kartoğlu, AHaber, Ülke Tv ve TvNet kanallarının canlı yayın konuğu olarak gazetecilerin sorularını cevapladı.

Enez Gençlik Kampı'nın gençler için çok önemli hizmetlerden bir tanesi olduğunu dile getiren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu;

"Buradaki bütün hizmetleri onlara biz sunuyoruz. Amaç ve hedef burada gençlerle ilgili yaz dönemlerini verimli geçirebilecekleri alan oluşturmaktı ve çok güzel oldu. Çocukların eğitim ve kültür faaliyetleri aynı zamanda da sosyal faaliyetleri burada gerçekleştiriliyor. Kampımızın güzel oluşunu çocukların ifade etmesi çok güzel. İnşallah yeni gençleri de getireceğiz. Yaklaşık 700 öğrencimiz kampımızı kullandı. Bundan sonra da kampımız devam edecek ve yeni gençlerle bu sayıyı daha da arttıracağız. Enez Gençlik Kampı'nı ailelerin çok önemsediğini gördüm. Burada aynı zamanda değerler eğitimi şeklinde eğitimlerde veriliyor. Yani çocukların ailesiyle olan ilişkilerinin daha düzeyli sağlayacak veya çevresiyle olan ilişkisini daha düzeyli olmasını sağlayacak değerler eğitimi de veriliyor" ifadelerini kullandı.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor