Güncel

anasayfa Güncel LGS’DE TERCİH DÖNEMİ BAŞLADI!

LGS’DE TERCİH DÖNEMİ BAŞLADI!

04 Temmuz 2019, Perşembe 14:40 / Son Güncelleme : 04 Temmuz 2019, Perşembe 14:40
LGS’DE TERCİH DÖNEMİ BAŞLADI!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, Liselere Geçiş Sınavı’na giren öğrencilere tercih danışmanlığı hizmeti veriyor. Güvercintepe, Akif İnan, Altınşehir ve Şahintepe Bilgievlerinde etüt ve rehber öğretmenler, öğrencilere doğru tercih konusunda yardımcı oluyor.

Türkiye’de bir milyonu aşkın öğrencinin girdiği Liselere Geçiş Sınavı (LGS)’nin sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler ve aileleri için tercih heyecanı başladı. Başakşehir Belediyesi, bu kritik süreçte öğrencileri yalnız bırakmıyor. Güvercintepe, Akif İnan, Altınşehir ve Şahintepe Bilgievlerinde öğrencilere tercih danışmanlığı hizmeti veriliyor.

Öğrencilere doğru tercih desteği 

Bilgievinde görevli etüt ve rehber öğretmenler, LGS tercihlerinde öğrencilere yardımcı oluyor. Öğrencilere aldıkları puan ve ilgi alanları doğrultusunda en doğru tercih için ipuçları veriliyor. Velileriyle birlikte bilgievlerine gelen öğrenciler, öğretmenleriyle istişare ederek kendileri için en doğru kararı vermeye çalışıyor. 

Tercihler için son gün 12 Temmuz 2019

Tercihlerin 12 Temmuz’a kadar yapılması gerekiyor. Yerleştirme sonuçları ve boş kontenjanlar, 22 Temmuz’da ilan edilecek. 29 Temmuz-2 Ağustos’ta birinci, 5-8 Ağustos’ta ikinci nakil tercih başvuruları yapılacak. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor