Güncel

anasayfa Güncel ÇELİK: “HÜRRİYETİN BİR BEDELİ VAR”

ÇELİK: “HÜRRİYETİN BİR BEDELİ VAR”

17 Haziran 2019, Pazartesi 18:39 / Son Güncelleme : 17 Haziran 2019, Pazartesi 18:39
ÇELİK: “HÜRRİYETİN BİR BEDELİ VAR”
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Millet Kıraathanesi'nde gençlerle buluşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Yanı başımızda terör örgütlerinin cirit attığı Suriye gibi bir kaos ülkesi varken savunma sanayimize yatırım yapmamız kadar doğal bir şey olamaz. Hürriyetin bir bedeli var” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Furkan Leventoğlu ve AK Parti Başakşehir Gençlik Kolları Başkanı Nurettin Gülümseyen ile beraber Başakşehirli gençlerle bir araya geldi. 

Başakşehir Millet Kıraathanesi’nde gerçekleştirilen söyleşiye, konuşmacıların yanı sıra Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Ay ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Başakşehir İlçe Başkanı Barışcan Kısacık ile çok sayıda genç katıldı. 

“Her neslin bir savaşı var”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bir gencin savunma sanayisine yapılan yatırımları sorması üzerine, Türkiye’nin en çok güvenlik sorunu yaşayan bir coğrafya üzerinde bulunduğunu belirterek, “İbn Haldun’a atfedilen, ‘Coğrafya kaderdir' diye bir söz var. Yanı başımızda terör örgütlerinin cirit attığı Suriye gibi bir kaos ülkesi varken savunma sanayimize yatırım yapmamız kadar doğal bir şey olamaz. Hürriyetin bir bedeli var.” diye konuştu. 

Gençlerin ve gençliğin önemine dikkat çeken Çelik, şöyle devam etti: “Her işin bir yaşı, her neslin bir savaşı var. Hayatın diyalektiği de bunun üzerine kurulu. Gençleri anlamakta her zaman eksikler yaşanabiliyor, çünkü hayat her anlamda sürekli değişiyor ve ilerliyor. İşte bu tarz interaktif buluşmalar aşağıdan yukarıya iletişimimizi güçlendiriyor. Yurt dışına beyin göçünü önlemek için sizin gibi değerli arkadaşlarımızın ülkemizde kalması çok önemli. Bir insan oy verecek yaşa geldiyse sorumluluk alacak yaşa da gelmiştir. Her şeyi başkalarından beklemeyin, sizler de çalışmalarda ve önerileri de bulunun.”

“Başakşehirliler çok mutlu görünüyor”

Başakşehir’i gezerken vatandaşların Başkan Yasin Kartoğlu ve Başakşehir Belediyesi’nden övgüyle söz ettiklerine şahit olduğunu dile getiren Çelik, konuşmasını şöyle tamamladı: “Ben Anadolu’da bir yere ziyarete gittiğimde karşılaştığım insanlara hep şunu sorarım: Eğer başka bir yerde yaşama şansın olsaydı da yine burada yaşar mıydın? Eğer aldığım cevap olumluysa anlarım ki o insan yaşadığı yerden mutlu. Gördüğüm kadarıyla Başakşehirliler de gerçekten mutlu insanlar. Her kesimin, bilhassa gençlerin ve kadınların belediyemizin çalışmalarından övgüyle bahsetmelerinden çok mutlu oldum.”

“Living Lab’i mutlaka görün” 

Türkiye’nin en büyük millet kıraathanesinde gençlerle yeniden buluşmaktan mutluluk duyduğunu belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da, istihdamla ilgili gelen bir soru üzerine, “İlçemizde yeni projeler geliştirmeniz için Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’miz var, orayı mutlaka görün. İnovasyon yarışmalarına ve Girişimcilik Günlerine katılın. KOSGEB’den de destek alabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve beraberindekiler, söyleşinin ardından Başakşehir Millet Kıraathanesi bahçesinde dev ekranda İzlanda-Türkiye maçını izleyerek millî maç heyecanına ortak oldular.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor