Güncel

anasayfa Güncel “Ramazan’ı Karşılarken” konseri ile Başakşehirlilere unutulmaz anlar yaşattı!

“Ramazan’ı Karşılarken” konseri ile Başakşehirlilere unutulmaz anlar yaşattı!

27 Nisan 2019, Cumartesi 12:10 / Son Güncelleme : 27 Nisan 2019, Cumartesi 12:10
“Ramazan’ı Karşılarken” konseri ile Başakşehirlilere unutulmaz anlar yaşattı!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Medeniyetimizin musiki birikimine işaret etmek ve musikinin nadide eserlerini geleceğe taşımak adına kurulan kurulan ‘İbn Haldun Üniversitesi Başakşehir Tasavvuf Musikisi Korosu’ “Ramazan’ı Karşılarken” konseri ile Başakşehirlilere unutulmaz anlar yaşattı.

Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Gündüz, Rektörü Prof. Dr. Recep Şentürk, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdüllatif Kurt, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mahmut Yavuz, Başakşehir Müftüsü Necdet Arman ve çok sayıda Başakşehirli sanatsever katıldı. İlahilere eşlik eden müzikseverler bazı parçalarda duygulu anlar yaşadı.

Koro Şefi, İbn Haldun Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Türk Din Musikisi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Öncel, kuruldukları günden bugüne kadar kendilerine maddi-manevi desteğini esirgemeyen Başakşehir Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na şükranlarını sunarak; “İkinci konserimizin heyecanını yaşıyoruz. İnşallah bundan sonra da çalışmalarımıza şevkle devam edeceğiz.” diye konuştu. 

Konserler sürecek

İki bölüm olarak icra edilen konserin ilk bölümünde Ramazan ilahileri, ikinci bölümünde ise hicaz makamından ilahiler söylendi. Sonuna kadar büyük bir dikkatle takip edilen ve çeşitli makamlarda yirmi ilahinin seslendirildiği Tasavvuf Musikisi Konseri, Koro Şefi Dr. Mehmet Öncel ile sanatçılara çiçek takdiminin ve hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi. 

İbn Haldun Üniversitesi Başakşehir Tasavvuf Musikisi Korosu, Ramazan ayında çeşitli programlarla Başakşehirlilerle bir araya gelecek.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor