Güncel

anasayfa Güncel "OKUL ZİYARETLERİ VE GÖZLEMLERİMİZ"

"OKUL ZİYARETLERİ VE GÖZLEMLERİMİZ"

30 Mart 2019, Cumartesi 14:34 / Son Güncelleme : 30 Mart 2019, Cumartesi 14:34
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Saygıdeğer Başakşehirliler; Önümüzdeki Pazar günü ülkemizi ve hepimizi yakından ilgilendiren yerel seçimler münasebeti ile yoğun olan programımız arasında okullarımızı ziyaret etmeyi de ihmal etmiyoruz.

İlçe Kaymakamımız Sayın Kazım TEKİN ile birlikte 26/03/2019 Salı günü ilçemiz okullarından İBB Fatih Sultan Mehmet İlkokuluna bir açılış münasebetiyle davet edildik. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden okulumuz, "Çocuğun Dünyasından Çocuğa Seslenebilmek" adına oldukça ilginç projelere imza atmaya devam ediyor.

Belediye olarak biz de bu tür çalışmaları karınca kararınca desteklemeye çalışıyoruz. Şimdi sizleri bugün okulda açılışını yaptığımız çalışma ile ilgili bilgilendirmek istiyorum. Okul fiziksel mekanlarını çocuğun dünyasına göre tasarlıyor. Yapılan yeni etkinlik odasının adı "Oyna, Eğlen, öğren". Çalışma Suriye'li bir mimar tarafından tasarlanmış.

Yapılan proje Belediye Başkanımız Sayın Yasin KARTOĞLU'na sunulunca başkanımız projenin hayata geçirilmesi için üzerine düşeni yapacağını söylemiş ve yapmış. Kalan kısımları da Okul aile Birliği ve velilerin desteği ile tamamlanmış. Birlik, beraberlik ve dayanışmanın eseri olarak ortaya çıkan proje, dört mevsim fikrinden yola çıkılarak, çocuklardaki farklı zeka gruplarının geliştirilmesi hedeflemiştir.

Buna göre 4 ayrı faaliyet köşesinde sırasıyla lego tasarım, atölyesi, bilişim atölyesi, zeka oyunları ve oyuncak tasarım atölyesi, tamir atölyesi ve evcilik köşesi bulunuyor. Bunların dışında ayrıca ortak alanda drama etkinlik alanı yapılmış. Atölyeye şöyle bir göz gezdirence inanın insanın çocuk olası geliyor. Alanda gözlemleme imkanı bulduğumuz çocuklar, büyük bir motivasyonla etkinliklerini yapmaya çalışıyorlar.  Test ile tost arasına sıkışmış gençliğimizin halini görünce bu tür çalışmalar bizleri hayli ümitlendiriyor.  Bu okuldaki çocuklar mutlu çocuk, mutlu okul, mutlu aile sloganıyla yetişiyorlar. Yaparak, yaşayarak öğreniyorlar. Bizler yerel yöneticiler olarak okullarda bu tür çalışmaların her zaman destekçisi olacağız. Emeği geçen herkese, bir eğitimci olarak teşekkür ediyorum.


Açılıştan hemen sonra bizi ikinci bir programa davet ettiler. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün tüm okullarda yürütmekte olduğu Veli Akademisi programı kapsamında 3. eğitim faaliyeti olarak Sosyal sorumluluk başlığı altında "Misafirperverlik" konusu seçilmiş. Çocukların skeç ve gösterileriyle, Fahrettin Paşa Camii İmam Hatibi Abdurrahman Enes HİBE tarafından verilen seminerle program sona erdi. Yapılan programda çocukların ustalıkla sergiledikleri skeçler çocukların küçük dünyalarından büyüklerin dünyalarına büyük ve anlamlı mesajlar yollandı. Öğrenci, öğretmen, idareci, okul aile birliği ve velilerin yoğun ilgisi ve coşkusu takdire şayan bir durumdu. Her ay düzenli olarak yapıldığı bilgisini aldığım bu tür eğitimlere tüm velilerin katılmasını tavsiye ediyorum. 
Yoğun mesaim arasında son olarak Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlere değinmek istiyorum. Yaşadığımız coğrafya itibariyle bulunduğumuz şartlar dikkate alınarak Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve MHP Lideri sayın Dr. Devlet BAHÇELİ öncüllüğünde Cumhur İttifakı kurulmuştur.

Yazdan beri çeşitli finansal saldırılarla fırsat kolladığını gösteren mihraklar, son olarak Siyonist İsrail'in Golon Tepeleri olayı ile de bizleri bir işaret fişeği olmuştur. Tüm yaşananlar göz önüne alındığında bizler de bu birlikteliğe uygun olarak bir ve beraber olup Allah'ın izni ile bu seçimlerden de alnımızın akıyla çıkmak için üzerimize düşeni yapmalıyız. Siz Başakşehir'li kardeşlerimizden gereken desteği alacağımıza inancımız tamdır. Bu inançla azimli bir şekilde, rehavete kapılmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.  

 Kalınız sağlıcakla.

  Ahmet MELİK

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor