Güncel

anasayfa Güncel “Başakşehir, her şeyin en güzeline layık”

“Başakşehir, her şeyin en güzeline layık”

25 Mart 2019, Pazartesi 11:25 / Son Güncelleme : 25 Mart 2019, Pazartesi 11:25
“Başakşehir, her şeyin en güzeline layık”
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, ilçe sakinlerini Başakşehir Millet Bahçesi’ndeki bahar şenliğinde bir araya getirdi. Güzel havanın tadını çıkaran Başakşehirlilere seslenen Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Başakşehir, her şeyin en güzeline, en iyisine layık” dedi.

Türkiye’nin hizmete açılan ilk millet bahçelerinden Başakşehir Millet Bahçesi’ndeki etkinliğe Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun yanı sıra Başkan yardımcıları, birim müdürleri ve Başakşehirliler katıldı.

Başakgiller’e büyük ilgi 

Şenlikte Başakşehir Belediyesi’nin çevre bilinci ve geri dönüşüm kampanyasının maskotları Başakgiller’den ‘Süper Pati’, ‘Dönüştör Fikri’ ve ‘Başakcan’ özellikle çocuklardan büyük ilgi gördü. Başakgiller’le bol bol fotoğraf çektiren minikler, Nasrettin Hoca, Hacivat-Karagöz, şişme oyun parkurları ve palyaçolar ile doyasıya eğlendi. Şenlikte ayrıca, vatandaşlara patlamış mısır, pamuk şeker, lokma tatlısı ve çay ikramı da yapıldı.

“Üretmek bizden, eğlenmek sizden”  

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakgiller’in dansına eşlik edip çocuklara yeşil çevre gönüllüsü şapkaları dağıttıktan sonra yaptığı konuşmada, “Başakgiller sizlere geri dönüşümü anlatıp sevdirecekler. Siz de evde anne-babalarınızı uyaracaksınız. Onlara diyeceksiniz ki: ‘Çöplerimizi lütfen geri dönüşümü kutularına atalım, yoksa Dönüştör Fikri çok üzülür.’ Başakgiller artık sizlerle beraber Başakşehir’de yaşayacak. Üretmek bizden, eğlenmek sizden.” ifadelerini kullandı.

“Başakşehir, her şeyin en güzeline layık” 

Başkan Kartoğlu, Türkiye’nin hizmete açılan ilk millet bahçelerinden Başakşehir Bahçesi’ndeki Bahar Şenliği’nde buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Başakşehir’imizi millet bahçeleriyle, millet kıraathaneleriyle, spor adaları ve şehir hastaneleri ile çok daha güzel ve yaşanacak bir ilçe yapmak için çalışıyoruz. Başakşehir, her şeyin en güzeline, en iyisine layık.” diye konuştu.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor