Güncel

anasayfa Güncel Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Örnek Davranış!

Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Örnek Davranış!

21 Mart 2019, Perşembe 17:59 / Son Güncelleme : 21 Mart 2019, Perşembe 17:59
Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Örnek Davranış!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen "İstanbul'u Okuyorum" projesi Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin de desteği ile tüm öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla keyifli bir şekilde gerçekleştirildi.

Vali Yerlikaya, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan ve kent genelindeki bin 61 ortaokul ve 830 lisede gerçekleştirilen "İstanbul'u Okuyorum Projesi"ni başlatmış ve bir çok okulda bu projeye dahil olmuştu.

Vali Yerlikaya, proje çerçevesinde yaptığı açıklama da bu projenin sadece okullarda uygulanmayacağını, şehrin birçok noktasında öğrencilerin kitap okuması için çeşitli etkinlikler düzenleneceğini belirtmişti.

Bu proje de yer alan  Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri de ilçede olumlu yönde tepkiler alarak örnek bir davranışa imza attılar.

"İstanbul'u Okuyorum" projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerde Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinden büyük farkındalık!


Önce okul içerisinde öğretmen, öğrenci, yönetim kadrosu ve tüm personel için okuma saatleri belirleyen okul, daha sonra halka açık sosyal  alanlarda ; Avm, otobüs, metrobüs gibi toplu taşıma araçları, kafeteryalar, sinema bekleme salonları vs. kitap okuyarak hem yaşıtlarına, hemde ilçede bulunan kurum ve kuruşlara örnek oldular.

 Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri , "Her yerde, Her zaman okuruz " diyerek önce metrobüs, otobüs, kafeterya, AVM gibi halka açık çeşitli yerlerde kitap okumuşlardı,şimdi de okuduklarını vatandaşlarla  paylaşıp  " İSTANBUL'U OKUYORUM" projesi kapsamında farkındalık yaratmaya devam ediyorlar.Okul müdüreleri Sayın  Ayşe Solkun'un da desteği ile devam eden proje de öğrenciler bu sefer okumuş olduğu kitapları, ilçe sakinleri ile paylaşarak dikkatleri ve beğenileri üzerlerine çekmeyi  başardılar.

Okuma kültürünün toplum olarak yaygınlaşması gereğinin üzerinde duran Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi; yönetim,öğretmen ve öğrencileri ilçe de vatandaşlardan yoğun ilgi ve takdir görerek ilçe sakinlerinden  olumlu tepkiler alarak örnek bir davranışa imza attılar.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor