Güncel

anasayfa Güncel "Naylon Poşete Hayır"

"Naylon Poşete Hayır"

05 Mart 2019, Salı 13:53 / Son Güncelleme : 05 Mart 2019, Salı 13:53
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Bahçeşehir'de Mektebim Okulları öğrencileri "Naylon Poşete Hayır" Projeleri kapsamında çevre koruma bilinci ile bez çantalar tasarlayarak ilçe sakinlerine hediye ettiler.

Mektebim Okulları öğrencileri,çevre kirliliğinin önüne geçmek ve farkındalık yaratmak amacıyla  'Naylon Poşete Hayır' projesi başlattılar.

 Plastik ham maddesi içeren naylon poşetlerin doğa için büyük bir kirlilik kaynağı olduğunu belirten öğrenciler;bu olayın farkındalığının artması ve insanları bu konuda bilinçlendirmek için bu projeyi başlattıklarını dile getirdiler.

Naylon ve plastiklerin doğaya verdiği zarardan ötürü herkesi bez çantalar kullanmaya teşvik eden Bahçeşehir'deki  Mektebim Okulları öğrencileri Bahçeşehir Pazarı'nda alışveriş yapan vatandaşlara tasarladıkları geri dönüşümlü bez çantaları hediye ettiler.

Halktan olumlu tepkiler alan öğrenciler, halka Çevre ve Doğa bilinci aşılamayı amaçlayan sosyal sorumluluk projesi kapsamında  kendi tasarladıkları bez çantaları dağıtırken aynı zamanda  yaratıcılıklarını pekiştirdiler.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor