Güncel

anasayfa Güncel BAŞKAN KARTOĞLU: GENÇLİĞİMİZE GÜVENİYORUZ

BAŞKAN KARTOĞLU: GENÇLİĞİMİZE GÜVENİYORUZ

22 Şubat 2019, Cuma 11:10 / Son Güncelleme : 22 Şubat 2019, Cuma 11:10
BAŞKAN KARTOĞLU: GENÇLİĞİMİZE GÜVENİYORUZ
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Başakşehir İlçe Temsilciliği’nin düzenlediği şehitleri anma programında konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Çanakkale ruhunu, 15 Temmuz ruhunu taşıyan gençler olduğu sürece vatanımıza kasteden her türlü tehlikeden alnımızın akıyla çıkarız” dedi.

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Ezelden Ebede; Bir Ölür, Bin Diriliriz” başlıklı şehitleri anma programına; Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, TÜGVA İstanbul İl Başkanı Fatih Coşar, Başakşehir İlçe Temsilcisi Barışcan Kısacık ve çok sayıda genç katıldı.

“Günümüzün Fatih’lerini yetiştirmek için çalışıyoruz”

İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda açılış konuşmasını yapan TÜGVA Başakşehir İlçe Temsilcisi Barışcan Kısacık, yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. “Genç Mekân” kitap-kafe ile Başakşehirli gençlerle bir araya geldiklerini belirten Kısacık, “Yapmış olduğumuz çalışmalarla günümüzün Akşemsettin’lerini, Ali Kuşçu’larını, Hazarfen Ahmet Çelebi’lerini, İbn Sina’larını, Fatih’lerini yetiştirebilmek için ummanda bir su damlası misali katkı sağlamayı amaçlıyor, bunun için çalışıyoruz” dedi.  

“Gençliğimize güveniyoruz”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da, programa katılan gençlere hitaben yaptığı konuşmada, “İstiklal Marşı’mızı yazan Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, ‘Rabbim bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ diye dua etmiş. Daha sonra bu millet 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşadı. Sular Vadisi’nin girişine 15 Temmuz Anıtı’mızı açarken ben de ‘Rabbim bize bir daha böyle anıtlar yaptırmasın’ diye dua ettim. Ben inanıyorum ki; Çanakkale ruhunu, 15 Temmuz ruhunu taşıyan sizin gibi gençler olduğu sürece inşallah vatanımıza kasteden her türlü tehlikeden alnımızın akıyla çıkarız. Gençliğimize güveniyoruz.” diye konuştu.

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında şehit düşen Astsubay Ömer Halisdemir için Dursun Ali Erzincanlı tarafından yazılan “30 Kuş” şirinin seslendirildiği program, AnveAn müzik grubunun mini konseriyle sona erdi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor