Güncel

anasayfa Güncel Fenertepe'ye hayat dolu Kültür ve Yaşam Parkı geliyor!

Fenertepe'ye hayat dolu Kültür ve Yaşam Parkı geliyor!

18 Şubat 2019, Pazartesi 11:41 / Son Güncelleme : 18 Şubat 2019, Pazartesi 11:41
Fenertepe'ye hayat dolu Kültür ve Yaşam Parkı geliyor!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, Fenertepe Mahallesi’ne bünyesinde piknik alanlarından çocuk parkına, amfi tiyatrodan bilgievi ve kadın merkezine kadar sosyal yaşamın her alanına hitap eden bir kültür ve yaşam kompleksi kazandırıyor.

Fenertepe Mahallesi yeni buluşma adresine kavuşuyor. Başakşehir Belediyesi, 7’den 70’e her yaş grubundan mahalle sakininin birlikte keyifli vakit geçirmesini sağlayacak Fenertepe Kültür ve Yaşam Kompleksi’ 5 bin 500 m2 alan üzerinde yer alıyor.

Amfi Tiyatro etkinliklerin merkezi olacak

Başakşehir Belediyesi tarafından yapılacak çevre düzenlemesinde; piknik alanları, dinlenme alanları, konsept çocuk oyun parkı ve amfi tiyatro yer alacak. 450 kişi kapasitesine sahip amfi tiyatroda konser, tiyatro gibi çeşitli açık hava etkinlikleri gerçekleştirilecek.

9. Bilgievi Fenertepe’de inşa ediliyor  

7’den 70’e her yaş grubunun ihtiyaçlarına yanıt verecek kompleks kapsamında Başakşehir’in 9’uncu bilgievi de Fenertepe Mahallesi’ne yapılacak. 1000 metrekare kapalı sahip olacak bilgievinden aynı zamanda mahallenin kadınları da yararlanacak. Bilgievi ve Kadın Merkezi’nde; Bilgievi ve Kadın Aktivite Merkezi,Bilgisayar sınıfları,Kütüphane,Sanat Atölyeleri,Amfi Tiyatro,Piknik alanları ve Çocuk Parkları gibi bir çok faaliyetle sosyal alanlar oluşturacak.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor