Güncel

anasayfa Güncel SERHAT MURAT YILMAZ'DAN "LİYAKAT" ADLI YENİ YAZISI!

SERHAT MURAT YILMAZ'DAN "LİYAKAT" ADLI YENİ YAZISI!

09 Şubat 2019, Cumartesi 14:05 / Son Güncelleme : 09 Şubat 2019, Cumartesi 14:05
SERHAT MURAT YILMAZ'DAN
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Mehaba kıymetli dostlarım.Bu hafta maalesef sizlerle paylaşabileceğim iyi bir haberim yok.Öncelikle liyakatın ne olduğunu dilerseniz açıklayayım daha sonra detaylarını konuşalım sizlerle.

Liyakat; Yapılacak bir iş için,o işi yapacak kişi yada kişilerin yeterli olmaları yada o iş'e layık olmaları anlamına gelmektedir.Maalesef üzülerek belirtmeliyim ki,  yıllardır ülkemizin birçok kurumunda personel alımları yapılırken bu husus gözardı edilmektedir.Niyetim herhangi bir kurumu yada şahsı baskı altına almak değil.Sadece ülke olarak artık yetersiz,iş bilmez, cahil kamu personellerinden kurtulmamız şart.

Biliyorsunuz,çok yakın bir zamanda Kartal ilçesinde bina çöktü.Ve maalesef çok ciddi ihmaller sonucunda can kayıpları meydana geldi.Peki soruyorum yetkililere, o enkazın altında can verenlerin hesabını Kartal Belediyesi  verecek mi?
Hep söylüyoruz sorunlu binalarla ilgili işlemler ve yetkiler bir üst kuruma bırakılmalıdır diye.Oy kaygısı yüzünden kaçak ve güvensiz yapılara belediyelerin müdahalesini beklemek Kartal'da görüldüğü gibi boşunadır.Artık yeter.Sorunlu yapılar ile ilgili üst kurul ,Bakanlık,yerel yönetim meslek birlikleri,üniversitelerin teknik kadroları ve hukukçulardan oluşmalı.
Ben parti gözetmeksizin tüm belediye başkanlarına sesleniyorum.

Lütfen birinci önceliğiniz ilçelerinize şarkıcı getirtip halkı eğlendirmek yerine,en temel ihtiyaç olan millettin barınak güvenirliği için olsun.Bazı ilçe belediyelerin halen imar komisyonlarında işletme,kamu yada teknik hiç bir bilgisi olmayan kişilerle dolu.Bakın kıymetli okuyucukarım tekrarlıyorum niyetim hiçbir kurumu zan altında bırakmak değil.Genel konuşuyorum.
Bu ülke hepimizin elbette ki eksiklikleri dile getireceğiz.Kartal'da çöken bina için araştırmalarını bitiren bilirkişi raporunda son 3 katın kaçak yapılaşma olduğu ortaya çıkmıştır.Bu katlar yapılırken Kartal Belediyesi neredeydi?Lanet olsun zavallı insanların hayatlarını hiçe sayıp  uygulamalar yapan yöneticilere.


Kaçak yapılaşmaya artık tüm belediyelerin ciddi yaptırımlar uygulamaları  gerekir.Herşeyi maddi odaklı düşünen müteahhitlere ciddi yaptırımların gelmesi  şart.
Son üç katı kaçak yaparken buna göz yuman belediye personeline 'Ne kadar da iyi bir belediye' diyen kişilerin, enkazın altında cansız bedenleri gördüklerinde ne düşündüklerini   açıkçası çok merak ediyorum.Her ihmal can kayıplarına açılan bir yoldur.Lütfen artık ihmalkar davranmayalım.İnanın o kadar çok üzüldüm ki.O cansız bedenleri gördüğümde teknik biri olarak kendimi çok huzursuz hissettim.Bu konu için söylenecek çok şey var ama maalesef elimizden birşey gelmiyor.Vefat edenlere Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.


                                           BAŞAKŞEHİR MİLLET KRATHANESİ
 İstanbul’un en büyük millet kıraathanesi olacak Başakşehir Millet Kıraathanesi, Başakşehir Millet Bahçesi’nde inşa ediliyor. Millet Kıraathanesi, 4 bini çocuk kitabı olmak üzere toplam 75 bin kitaplık muhteşem bir kütüphaneye sahip olacak. Kıraathane, bu özelliği ile araştırmacılar, öğrenciler ve meraklıların vazgeçilmez adreslerinden biri haline gelecek. 
 Hep söylüyorum Başakşehir'li olmak gerçekten bir ayrıcalık.Çünkü İstanbul'un En'leri bu ilçede toplanmış.İlgililere teşekkür ederiz... 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor