Güncel

anasayfa Güncel Zor koşullarda hayatta kalmayı öğrendiler!

Zor koşullarda hayatta kalmayı öğrendiler!

07 Şubat 2019, Perşembe 17:46 / Son Güncelleme : 07 Şubat 2019, Perşembe 17:46
Zor koşullarda hayatta kalmayı öğrendiler!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi izcileri, Bolu Aladağ’da bulunan kamp ve eğitim merkezinde “İleri Düzey Kış İzci Kampı”nda yurt içi ve yurt dışından izcilerle bir araya geldi.

Tecrübeli izcilerin ağır kış şartları altında kamp yapma ve hayatını idame ettirme becerilerini kazanma amacıyla yapılan kampta eğitimlerin geneli arazide gerçekleştirildi. Hava sıcaklığının -20 dereceye kadar düştüğü Bolu Aladağ’da zirveye çıkarak burada çadır kuran izciler, muhteşem manzaranın ve doğanın tadını çıkardı.

Zor koşullarda hayatta kalmayı öğrendiler

Bolu Aladağ İleri Düzey Kış İzci Kampı’na katılan izcilere; temel izcilik bilgileri, kızak istasyonu, kayak istasyonu, ilk yardım istasyonu, gece hayk yürüyüşü, karda yürüme şekilleri, karda çadır kurma ve kalma, kar mağarası yapımı ve kullanma, tesis bakımı ve tesis yapımı, dağcılık, ateş çeşitleri öğrenme ve yakma, kamuflaj, kış şartlarında giyinme, beslenme ve yaşam (giyecekleri kar geçirmez hale getirme vb.), kar barınakları, kar oyunları, soba yakma, odun kırma, balta ve bıçak kullanımı, karda vahşi hayvan izi takibi ve oryantiring (pusula ile yön bulma) eğitimleri verildi.

İzciler, Türkiye’nin diğer şehirlerinden ve yurt dışından KKTC, Lübnan, Ürdün gibi ülkelerden gelen izcilerle de arkadaş olma fırsatı buldu. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor