Güncel

anasayfa Güncel ALTINŞEHİR VE GÜVERCİNTEPE'YE TALİH KUŞU

ALTINŞEHİR VE GÜVERCİNTEPE'YE TALİH KUŞU

04 Şubat 2019, Pazartesi 15:31 / Son Güncelleme : 04 Şubat 2019, Pazartesi 15:31
ALTINŞEHİR VE GÜVERCİNTEPE'YE TALİH KUŞU
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Yasin Kartoğlu dev projenin müjdesini verdi. Olimpiyat stadının yanında 3 milyon metrekarelik dev bir alana Spor Adası inşa ediliyor.

Başakşehir,Türkiye'nin ilk ve en büyük projelerinin yürütüldüğü 'Yeni İstanbul' denince ilk akla gelen ilçelerinde birisi.

İstanbul'un marka ilçeleri arasında yerini alan Başakşehir,hali hazırda yürütülen projelere bakıldığında en çok yatırım yapılan ilçelerden biri olmayı hedefliyor.

Spora verdiği önemi her fırsatta dile getiren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu,İstanbul'un en büyük spor adası Başakşehir'de yapılacağının müjdesini ilçe sakinlerine duyurmuştu.Çalışmalar geçtğimiz hafta başladı.Olimpiyat Stadı çevresinde 3 milyon 311 metre kare alana kurulacak.Başakşehir Spor Adası,Başakşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek.Dev Spor Adası;futboldan atletizme,okçuluktan,biniciliğe  kadar tüm spor branşlarının yapılacağı özel alanlardan oluşacak.Vatandaşların doğa ile iç içe vakit geçirebileceği yeşi alanlarda sahip olacak Spor Adası'nda bisiklet  ve yürüyüş parkurları yer alacak.

Başakşehir Spor Kenti Olacak!

Olimpiyat Stadı çevresindeki mevcut alana ilave olarak tolamda 3 milyon 311 bin metrekarelik alana yapılacak olan Olimpiyat Köyü ve Spor Adası,Altınşehir ve Güvercintepe Mahallerininde cazibesini arttıracak.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor