Güncel

anasayfa Güncel BAŞAKŞEHİRLİ İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ!

BAŞAKŞEHİRLİ İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ!

08 Ocak 2019, Salı 12:23 / Son Güncelleme : 08 Ocak 2019, Salı 12:23
BAŞAKŞEHİRLİ İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehirli İmam Hatip öğrencileri İHH aracılığıyla Afrika'nın önemli ülkelerinden biri olan MALİ'de su kuyusu açtılar.

Dünyada her gün 4 bin 900 çocuk kirli sulardan ve sağlıksız koşullardan kaynaklanan hastalıklar nedeniyle ölüyor. Bu ölümlerin önemli bir kısmı Afrika’da yaşanıyor.

Bölgede yaşanan sorunların en önemlilerinden biri olan susuzluk ve kuraklık fakir halkın direncini iyiden iyiye azaltıyor. İnsanlar suya ulaşabilmek için her gün kilometrelerce yol kat ediyor. Ulaşılan suyun çamur ve çeşitli mikroplar içermesi ise salgın hastalıklara sebep olurken, binlerce insanın hayatını yitirmesine neden oluyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı ise dünya üzerinde su sıkıntısı yaşayan milyonlarca insanın her türlü ihtiyacını giderebileceği temiz suya ulaşabilmesi için çalışmalara devam ediyor. Bu çalışmaların başında ihtiyaç bölgelerinde su kuyusu açmak geliyor. 2000 yılından bu yana su kuyusu çalışmalarına ara vermeden devam eden İHH, su kuyuları açarak milyonlarca insana umut olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Başakşehirde bulunan İmam Hatip okullarının da katkılarıyla Afrikanın Mali ülkesinde su kuyusu açtırarak örnek bir davranışa imza attılar.

21 Nisan 2018'de M. Emin Saraç Kültür Merkezi'nde organize edilen İmam Hatipliler Gecesi'nde düzenlenen kermeste elde edilen gelir ile Afrika'nın önemli ülkelerinden biri olan MALİ'de su kuyusu açılması planlanmıştı.Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nünde desteği ile Başakşehir İmam Hatip Okulları adına açılması planlanan su kuyusu nihayet açıldı.
Suya ihtiyacın yüksek olduğu Afrika'da su kuyusunun açılmasında emeği geçen  Başakşehir İmam Hatip Okulları mensuplarına bu örnek davranışları ile Başakşehir'i onurlandırarak büyük takdir kazandılar.

 

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor