Güncel

anasayfa Güncel Şehit Polis Fethi Sekin'i şehadetinin 2. yılında rahmetle yad ediyoruz

Şehit Polis Fethi Sekin'i şehadetinin 2. yılında rahmetle yad ediyoruz

05 Ocak 2019, Cumartesi 12:07 / Son Güncelleme : 05 Ocak 2019, Cumartesi 12:07
Şehit Polis Fethi Sekin'i şehadetinin 2. yılında rahmetle yad ediyoruz
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

5 Ocak 2017 tarihinde İzmir Adliyesi önünde PKK tarafından gerçekleştirilen terör saldırısında hayatını kaybeden Şehit Polis Fethi Sekin'i, şehadetinin sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle anıyoruz.

FETHİ SEKİN KİMDİR? KAHRAMAN POLİSİN HAYATI

Teröristlerin hain planını bozan kahraman polis Fethi Sekin, 1973 yılında Elazığ’ın Baskil ilçesi Doğancık köyünde dünyaya geldi. Eğitimini memleketinde tamamladıktan sonra Polis Meslek Yüksekokulu’nu kazandı. Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu’ndan 1995 yılında mezun olan Sekin’in ilk görev yeri Kilis oldu. Daha sonra Bingöl’e atanan Sekin, 1999-2002 yıllarında bu kentte görev yaptı. Bingöl’den sonra İzmir’e tayin olan Sekin, yaklaşık 9 yıl adliye önünde görev aldı.

 

Teröristlerin C kapısına yaklaşarak saldırıyı planladıkları gibi yapmalarını engelleyen Sekin, yanlarında 2 kalaşnikof, RPG-7 roketatar ve 8 mühimmatı, el bombaları bulunan teröristleri püskürterek olası faciayı önledi.Kahramanlığıyla canı pahasına çok sayıda insanın yaşamını kurtaran evli ve 3 çocuk babası Fethi Sekin, memleketi Elazığ’da son yolculuğuna uğurlandı.Hain saldırıda Sekin ile adliye personeli Musa Can da hayatını kaybetti, 3 avukat, 2 polis memuru, 2 adliye memuru ve 2 sivil olmak üzere 9 kişi yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren 2 terörist ise olay yerinde öldürüldü.

Cesareti ve fedakarlığıyla gönüllerde taht kuran şehit polis Fethi Sekin, kahramanlığın sembolü oldu.

Cesaretiyle olası bir faciayı önleyen Fethi Sekin'in kahramanlığı gönüllerde yer etti. Kahramanın adı, başta İzmir ve memleketi Elazığ olmak üzere birçok şehirde ölümsüzleşti. Şehit polisin kahramanlığının unutulmaması için devlet ve millet el ele verdi. Cadde, sokak, okul, hastane, park, kütüphane gibi farklı yerlere "Fethi Sekin" yazılı tabelalar asıldı.Geçen yıl olduğu gibi bu yılda Türkiyenin her tarafında şehadetinin sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle anılıyor.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor