Güncel

anasayfa Güncel İŞKUR İLE 70 BİN KİŞİ İŞ SAHİBİ OLACAK !

İŞKUR İLE 70 BİN KİŞİ İŞ SAHİBİ OLACAK !

05 Aralık 2018, Çarşamba 8:41 / Son Güncelleme : 05 Aralık 2018, Çarşamba 8:41
İŞKUR İLE 70 BİN KİŞİ İŞ SAHİBİ OLACAK !
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

İŞKUR 'dan iş arayanlara müjdeli haber.Geçen yıl da 80 bin işçi alımı yapan İŞKUR, bu yıl ise 70 bin kişiyi iş sahibi yapacağını belirtti.

Türkiye İş Kurumu, Türkiye'de istihdamın korunmasına, geliştirilmesine, yaygınlaştırılmasına ve işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak ve işsizlik sigortası hizmetlerini yürütmek üzerine kurulmuş  bir kurumdur. İşsiz sayısını azaltmak için yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi.

Kamuda görevlendirilecek olan 70 bin kişi Toplum Yararına Program çerçevesinde yıl sonuna kadar 100 bini bulacak.

Geçtiğimiz eylül ayında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İŞKUR kanalıyla okulların temizliği, bakım ve onarımı için Toplum Yararına Program  kapsamında 80 bin kişiyi iş sahibi yapmıştı. Aynı program kapsamında kamuya 2019'da 70 bin işçi alınacağı açıklandı.

TYP kapsamında Üniversiteler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kaymakamlık, İdare Mahkemeleri Başkanlığı, Orman İşletme Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, İl Müftülüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri işçi alımları yapacak. İşçiler çevre temizliği, altyapı yenilenmesi, park düzenlemeleri, ağaçlandırma, restorasyon, tarihî ve kültürel mirasın korunması gibi işlerde çalışacak işçiler gerekli kurumlara başvurdukları taktirde iş alımları yapılacak.

İŞÇİ ALIMI İÇİN NERELERE BAŞVURULMALI 

Kurumlarda çalışmak isteyenler, İŞKUR üzerinden açılan ilanlara "iskur.gov.tr" adresinden başvurarak ilgili kurumlarda çalışma alanı sağlanacak.

NASIL BAŞVURU YAPILMALI ?

 Başvuran vatandaşlar ister internet Şubesi isterse en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü aracılığıyla sisteme üye olup, özgeçmişlerini kayıt ettikten sonra başvurularını yapabilirler. Kayıt yaptıran vatandaşlar, kişisel bilgileriyle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabilirler, çeşitli kriterler girerek yurtiçi iş ilanlarını arayabilir, kişisel bilgileriyle eşleşebilen ilanlara başvurabilirler. Çeşitli kriterler girerek yurtdışı iş ilanlarını arayabilir, yurtdışındaki işyerlerine işgücü sevk etmek isteyen işverenlerin iletişim bilgilerine ulaşarak kendileriyle doğrudan temasa geçebilirler, Bilgi sahibi olmak istedikleri memur ilanları vb. gibi yukarıdaki kapsamın dışında kalan diğer iş ilanlarına ulaşabilirler.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor