Güncel

anasayfa Güncel DÜNYA 2.LERİ BAŞAKŞEHİR'DE

DÜNYA 2.LERİ BAŞAKŞEHİR'DE

08 Kasım 2018, Perşembe 14:41 / Son Güncelleme : 08 Kasım 2018, Perşembe 14:41
DÜNYA 2.LERİ BAŞAKŞEHİR'DE
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Meksika'da yapılan 2018 Ampute Futbol Dünya Kupası'nda 2. olan Türk Milli Takımı'nı Belediye de konuk etti.

Türkiye Futbol Federasyonunun "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında desteklediği, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde kurulan Milli Futbol Takımımız Ampute, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu tarafından Başakşehir Belediyesinde misafir edildiler.
Geçtiğimiz günlerde Meksika'da düzenlenen Dünya Kupası'nın finalinde, normal süresiz berabere biten maçın sonunda Angola'ya penaltılarda 5-4 yenilerek kupayı 2. sırada tamamlamışlar ve ülkemizin gurur kaynağı olmuşlardı. Angolalı futbolcular penaltılarda hata yapmayınca maçı 5-4 kazandılar.Milli Gururumuz Ampute takımı maçın bitiminde üzüldüklerini dile getirerek "Türk halkı hakkını helal etsin" demişlerdi.Onlar bu durumdan her ne kadar üzüntü duysalarda bayrağımızı orada dalgalandırıp, 2. olmaları bize büyük bir gurur yaşatmıştı.


Milli Gururlarımızı Başakşehir Belediyesinde misafir eden Yasin Kartoğlu bu sıcak,samimi ve içten sohbeti paylaştığı şu sözlerle dile getirdi:


"2018 Ampute Futbol Dünya Kupası'nda ikinci olarak tarihi bir başarıya imza atan Türkiye Ampute Millî Futbol Takımı’mızı belediyemizde ağırladık. Yüreğiyle oynayan,ülkemizi büyük bir özveri ile temsil edip bizleri gururlandıran kahramanlara bir kez daha teşekkürler. Siz gönlümüzün şampiyonusunuz." diyerek 'Milli Gururlarımız'la hatıra fotoğrafları çekilmeyi de ihmal etmedi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor