Güncel

anasayfa Güncel ÇALIŞAN ANNELERE İŞKUR'DAN MÜJDELİ HABER

ÇALIŞAN ANNELERE İŞKUR'DAN MÜJDELİ HABER

12 Ekim 2018, Cuma 14:10 / Son Güncelleme : 12 Ekim 2018, Cuma 14:10
ÇALIŞAN ANNELERE İŞKUR'DAN MÜJDELİ HABER
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

İŞKUR tarafından çalışan ve küçük çocuğu olan annelere, aylık 400 lira destek sağlanıyor.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Karabük İl Müdürü Coşkun Güven, küçük çocuğu olan ve çalışan annelere aylık 400 liraya kadar bakım parası verileceğini açıkladı. Bu sayede hem işsizliğin önüne geçilmiş olacak, hem de kadınlar çalışmaya teşvik edilecek. Konu ile alakalı Güven, yeni uygulamaya başlanılan bakım desteğinin, kadınların iş hayatında varlığını sürdürebilmesi adına yapılan bir destek olduğunu, bu destekle çalışan annenin 2-5 yaş arasındaki çocuğunun kreşe veya gündüz bakımevine devam etmesi halinde, kurs veya program süresince aylık 400 TL bakım desteğinden de yararlanabileceğini söyledi. Başvuru yapan bütün anneler bu durumdan faydanabilecek.


PEKİ BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?
Bu imkandan yararlanılabilmesi için kişilerin, sanayi sektöründeki mesleki eğitim kurslarına ve imalat sektöründeki İşbaşı Eğitim programlarına katılmalarının gerektiğini ifade etti. Başvuran kişi iş kurumu aracılığı ile çalışıyor olsa bile bu destekten faydalanabilecektir.
Ödenekten yararlanmak isteyen anneler çocuklarına ait nüfus cüzdanıyla, kreş ve gündüz bakımevi faturası ve istenilen belgelerle birlikte kurs programı düzenleyen Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne veya hizmet merkezlerine müracaat etmesi gerekiyor.
“İşte Anne Projesi” kapsamında anne olan kadına çalışma hayatında ve meslek edinmede bir dizi teşviklerin verileceğini duyuran Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İŞKUR tarafından anneye verilecek desteğe ilgi göstermeleri ve durumdan faydalanmalarını ön gördü.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor