Finans

anasayfa Finans BAŞAKŞEHİR ŞEHİR HASTANESİ'NİN YÜZDE 53'Ü TAMAMLANDI!

BAŞAKŞEHİR ŞEHİR HASTANESİ'NİN YÜZDE 53'Ü TAMAMLANDI!

13 Mayıs 2019, Pazartesi 12:03 / Son Güncelleme : 13 Mayıs 2019, Pazartesi 12:03
BAŞAKŞEHİR ŞEHİR HASTANESİ'NİN  YÜZDE 53'Ü TAMAMLANDI!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Tamamlandığında dünyanın en büyük hastanelerinden biri olacak olan Başakşehir Şehir Hastanesi’nde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

 İnşaatının yaklaşık yüzde 53’ü tamamlanan şehir hastanesi bünyesinde 8 blok oluşturuldu. Bu kapsamda dev şehir hastanesi bünyesindeki Genel Hastane, Çocuk Hastanesi, Kadın Doğum Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Nöroloji ve Ortopedi Hastanesi, Kalp Hastalıkları Hastanesi, Psikiyatri Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastaneleri ile toplamda 2 bin 682 yatağıyla vatandaşlara hizmet verecek.

 "DÜNYANIN EN BÜYÜK HASTANELERİNDEN BİRİ "

10 bin kişiye istihdam sağlayacak olan yapı, ana hastane binasında yer alan 2 bin 68 sismik izolatörle dünyanın en büyük sismik izolatörlü binalarından olacak.

Dev hastanenin temelinde bulunan sismik izolatörler sayesinde hastanede deprem anında bile ameliyatlar aksamadan devam edecek. Yüzde 53’ü tamamlanan şehir hastanesinde devam eden çalışmalar ise havadan drone ile görüntülendi. Görüntülerde 2020 yılında hizmete açılması planlanan şehir hastanesinde gelinen nokta gözler önüne serildi.

 

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor