Ekonomi

anasayfa Ekonomi ÜNİVERSİTE ADAYLARI BÜTEF PANELİNDE BULUŞTU!

ÜNİVERSİTE ADAYLARI BÜTEF PANELİNDE BULUŞTU!

11 Nisan 2019, Perşembe 12:29 / Son Güncelleme : 11 Nisan 2019, Perşembe 12:29
ÜNİVERSİTE ADAYLARI BÜTEF PANELİNDE BULUŞTU!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, Başakşehir Üniversiteler Tanıtım ve Eğitim Fuarı (BÜTEF) öncesinde lise öğrencilerini uzmanlarla bir araya getirdi. Uzmanlar, üniversite sınavına hazırlanan gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Prof. Dr. İbrahim Kocabaş, Prof. Dr. Mehmet Engin Deniz, İbrahim Atınışık ve Taşkın Işık konuşmacı olarak katıldı.

“Biraz kaygı çabayı artırır” 

Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Engin Deniz, sınav kaygısı ve başa çıkma yollarıyla ilgili sunumunda biraz kaygılı olmanın gerekli olduğunu ve çabayı artırdığını belirterek, “Sonuca değil, sürece odaklanın. Kendinize olumsuz içsel konuşmalar yapmayın. Zamanınızı iyi kullanın. Görev ve sorumluluklarınızı ertelemeyin. Kendinizi kimseyle kıyaslamayın. Mükemmelliyetçi davranmaktan vazgeçin ve en önemlisi sınavı bir ölüm-kalım meselesi olarak görmeyin.” diye konuştu.

“Deneme sınavlarına girin” 

Rehberlik Uzmanı Taşkın Işık, yeni sınav sistemiyle ilgili bilgiler verdiği konuşmasında, “Sınavlara hazırlık süreci bol bol soru çözerek geçirilmesi gereken bir süreç. Deneme sınavlarına girin, önceki yıllarda çıkmış soruları inceleyin.” tavsiyesinde bulundu.

Konuşmacıların öğrencilere sınav sistemi ve tercihlerle ilgili detaylı bilgiler verdiği panel, öğrencilerin sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor