Ekonomi

anasayfa Ekonomi YIL SONUNA KADAR ÖDENİRSE O CEZALAR SİLİNECEK!

YIL SONUNA KADAR ÖDENİRSE O CEZALAR SİLİNECEK!

27 Aralık 2018, Perşembe 12:19 / Son Güncelleme : 27 Aralık 2018, Perşembe 12:19
YIL SONUNA KADAR ÖDENİRSE O CEZALAR SİLİNECEK!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Genel Sağlık Sigortası prim borçlarını yıl sonuna kadar ödeyen vatandaşların gecikme cezalarının silineceğini duyurdu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Genel Sağlık Sigortası prim borçlarını yıl sonuna kadar ödedikleri taktirde cezalarının silineceğini açıkladı.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada:"Sağlık hizmetlerine erişemeyen hiçbir vatandaşın kalmaması hedefi ile başlatılan zorunlu Genel Sağlık Sigortası uygulaması 1 Ocak 2012 yılında hayata geçirilmiş olup bu tarihten itibaren herhangi bir sağlık güvencesi bulunmayan kişiler Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınmıştır." diyerek müjdeyi verdi.

Bununla birlikte, birikmiş genel sağlık sigortası prim borçları olan vatandaşlarımız için de faizsiz ödeme imkanı getirilmiştir. 
Bu kapsamda birikmiş genel sağlık sigortası prim borçlarını 31/12/2018 tarihine kadar ödeyen vatandaşlarımızın 2018 yılı Nisan ayı ve öncesine ait ödenmemiş prim borçlarının gecikme cezası ve gecikme zammı silinecektir.

Ancak 31/12/2018 tarihine kadar söz konusu prim borçlarının ödenmemesi halinde bu borçlara geçmişe yönelik gecikme cezası ve gecikme zammı ekleneceği için vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimde sağlanan bu imkanı kaçırmamasını tavsiye ediyorum.’’dedi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor