Ekonomi

anasayfa Ekonomi ÖTV İNDİRİMİNDE ARAÇ FİYATLARI NE KADAR DÜŞECEK ?

ÖTV İNDİRİMİNDE ARAÇ FİYATLARI NE KADAR DÜŞECEK ?

01 Kasım 2018, Perşembe 7:53 / Son Güncelleme : 01 Kasım 2018, Perşembe 7:53
ÖTV İNDİRİMİNDE ARAÇ FİYATLARI NE KADAR DÜŞECEK ?
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamada ÖTV'nin ve KDV'nin düşüreleceği müjdesini verdi.Bütün vadandaşların gözü ise otomabil fiyatlarında oldu.

Berat Albayrak Vergi Denetim Toplantısında yaptığı açaıklama da  "Özel Tüketim Vergisi"nin araç fiyatlarının yanında beyaz eşya ve mobilya fiyatlarını da etkileyeceği oldu.Özel Tüketim Vergisinin miktarının gelecek yıl yüzde 15.4 artması için pazarın, gelecek yıl sonunda bu yıldan yaklaşık 500 bin adet daha fazla olması gerekeceği belirtildi.


Bu müjdeli haberi alan vatandaşlar neyin fiyatının ne kadar düşeceğini merakla araştırmaya başladı. 1.6 litre altında motoru olan otomobillerde ÖTV indiriminin yüzde 15 olduğunu açıklandı. Ticari araçlarda ise yüzde 18 olan KDV miktarı yüzde 1 oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak beyaz eşyada da yıl sonuna kadar ÖTV'nin sıfırlandığını belirtti.Özel Tüketim Vergisinde düzenleme 1600cc ve altı için değil 1600cc üstü ve 2000cc'yi geçmeyen araçlar için de belirtildi. Böylelikle vatandaşları sevindirecek haber araç fiyatlarında ucuzlayacağı oldu.Orta ve üst segmentteki otomobillerde ise Özel Tüketim Vergisinin oranı artışı 10 puan olduğu için artan matrahın altında kalan tutarlarda baz fiyatı olan otomobillerde fiyat düşüşü daha yüksek olacağı bildirildi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor