Ekonomi

anasayfa Ekonomi TÜRK EKONOMİSİNİ ÇÖKERTMEYECEKLER

TÜRK EKONOMİSİNİ ÇÖKERTMEYECEKLER

10 Ekim 2018, Çarşamba 8:22 / Son Güncelleme : 10 Ekim 2018, Çarşamba 8:22
TÜRK EKONOMİSİNİ ÇÖKERTMEYECEKLER
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

TÜRKİYENİN EKONOMİK BAĞIMSIZLIĞINI KORUMAKTA KARARLIYIZ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan: "Türkiye’nin Ekonomik Bağımsızlığını korumakta kararlıyız. Ekonomimizin temelleri sağlamdır. Darbelere dayanıklıdır. Türk ekonomisi ve bankacılık sistemini kimse çökertemeyecektir. " diyerek Ekonomimizin bağımsızlığı konusunda önemli kararlar üzerine vurgularda bulundu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Macaristan ziyaretinin ikinci gününde Macaristan Başbakanı Victor Orban ile birlikte Macaristan-Türkiye İş Forumu'na katıldı. Erdoğan buradaki konuşmasında özetle şöyle dedi:


"Ticaret savaşları gibi söylemlerin ticaretimizi esir almaya çalıştığı bir ortamda Macaristan ile çalışmalarına hala başlanamaması ve Türk işadamlarının ve halkının vizeye tabi olması potansiyelimizin tam olarak kullanılmasının önündeki en büyük engellerdendir. Macaristan ve diğer AB üyesi ülkelerinden bu süreçte destek bekliyoruz. Her iki ülke iş adamlarına bir çağrıda bulunmak istiyorum. İlişkilerimizin ve Stratejik ortaklığımızın Ekonomi boyutunu gelin hep birlikte daha da kuvvetlendirelim."
Programını tamamlayarak Türkiye'ye dönen Erdoğan, "Macaristan Ziyareti" başlıklı bir değerlendirme yazısını da sosyal medya hesabından paylaştı. Erdoğan, "Derin ve köklü bağlarımızın bulunduğu Macaristan ile İş birliğimizi ilerletmek için karşılıklı çaba göstermekteyiz" ifadesini kullanarak bu konu üzerinde durdu.
Son olarak Hazine ve Maliye Bakanımız birkaç hafta önce Yeni Ekonomi Programımızı açıkladı. 2019-2021 yıllarını kapsayan bu program katılımcı bir anlayışla sürdürülebilir bir Ekonomik büyüme hedefiyle kaleme alındı. Alınan önlemlerle Ekonomimizin dengelenme yönünde işaretler verdiğini memnuniyetle görüyoruz. Ekonomik İşbirliğimiz çok büyük önem arz ediyor. Ülkemize yönelik bu saldırılara karşı tüm kurumlarımızla gerekli önlemleri aldık.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor