Ekonomi

anasayfa Ekonomi Vakıf Üniversiteleri'nin İlk Teknopark'ı: KSİAD Üniversite-sanayi işbirliğine örnek

Vakıf Üniversiteleri'nin İlk Teknopark'ı: KSİAD Üniversite-sanayi işbirliğine örnek

02 Ekim 2018, Salı 12:21 / Son Güncelleme : 02 Ekim 2018, Salı 12:21
Vakıf Üniversiteleri'nin İlk Teknopark'ı: KSİAD Üniversite-sanayi işbirliğine örnek
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Vakıf Üniversiteleri'nin İlk Teknopark'ı: KSİAD Üniversite-sanayi işbirliğine örnek

İstanbul Zaim Üniversitesi (İZÜ), İstanbul’da Vakıf Üniversiteleri Bünyesindeki İlk Teknopark’ı kurdu. Üniversite-Sanayi işbirliğine örnek gösterilen çalışmaya imza atan İZÜ, işadamlarını ağırlayarak bilgilendiriyor. İZÜ’nün son konuğu Küçükçekmece Sanayici ve İşadamları Derneği (KSİAD) oldu. Kahvaltılı programda, Teknoloji Transfer Ofisi Üniversite Sanayi İşbirliği Projeleri Uzmanı Harun Sami Çiftçi tarafından İZÜ’de gerçekleştirilen bilimsel ve teknolojik çalışmalar ve Teknopark süreçleri hakkında işadamlarına yönelik bilgilendirme yapıldı.

KOBİ’LERİN SORUNLARINI ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ

Programda konuşan KSİAD Genel Sekteteri Cengiz Güvercin'de ‘ülkemizin menfaatleri doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor. İlçemizde faaliyet gösterin KOBİ’lerin yasal ve yapısal sorunlarının çözumünde etkin rol oynayıp sorunların çözümü için takipçi olduk ve olmaya devam edeceğiz’ dedi.

İSTANUL’DA İLK

İstanbul’da Vakıf Üniversiteleri Bünyesindeki İlk Teknopark: Zaim Teknopark
Halkalı Kampüsümüzde 35 dönümlük arazide kurulan Zaim Teknopark, İstanbul’da vakıf üniversiteleri bünyesindeki ilk teknopark özelliğine sahip. Birçok alanda öncü olmayı hedefleyen Zaim Teknopark, akademisyen ve öğrencilerimizin seçkin projelerinin hayata geçmesini hızlandırarak, öğrencilere staj ve mezunlarımıza nitelikli iş imkanları sağlamayı hedefliyor.

İZÜ’deki toplantıya; Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya SGK İl Müdürü Murat  Göktaş KOSGEB İl Müdür Yardımcısı Mustafa Kemal Güzelyurt  KSİAD Başkanı Ahmet Koparan ve KSİAD Genel Sekreteri Cengiz Güvercin bölgenin işadamları katıldı.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor