Eğitim

anasayfa Eğitim BAŞAKŞEHİR’İN DEV EĞİTİM KÜLLİYESİ TÖRENLE AÇILDI

BAŞAKŞEHİR’İN DEV EĞİTİM KÜLLİYESİ TÖRENLE AÇILDI

25 Mayıs 2021, Salı 19:42 / Son Güncelleme : 25 Mayıs 2021, Salı 19:42
BAŞAKŞEHİR’İN DEV EĞİTİM KÜLLİYESİ TÖRENLE AÇILDI
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir, dev eğitim külliyesine kavuştu. 47 dönüm arazi üzerinde yükselen Bahçeşehir Demiröz Eğitim ve Yaşam Vadisi’nin açılış törenine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun yanı sıra iş insanı İsmail Kemal Demiröz ve vatandaşlar katıldı.

“İşimiz çocuklarımızın yüzünü güldürmek”

Dev eğitim külliyesinin açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Eğitim yatırımlarını çok önemsiyorum. Herkesin maddi gücü olabilir. Ancak, herkes hayır yapamaz. Demiröz ailesinin bu yatırımı bizleri çok mutlu etti. Gençlerimizin eğitim alacağı yeni kurumların hayata geçirilmesinin vermiş olduğu mutluluk tarif edilemez. Biz bir çocuğun gülümsemesine hayranız. Bizim işimiz çocuklarımızın yüzünü güldürmek, onlara yeni eğitim mekânları kazandırmaktır.” diye konuştu.

“Yeni hikâyeler yazılacak”

Gençlere yönelik beklentilerinin her geçen gün arttığını belirten Bakan Selçuk, “Bir çocuğun hayaliyle beraber dünyanın nasıl güzelleşeceğini çocuklarımıza anlatmalıyız. Yapılan eğitim yatırımları ve çalışmaları toplumumuzun yol haritası olmalıdır. Böyle güzel ve anlamlı eserlerle birlikte çocuklarımız yeni hikâyeler yazmak için fırsat buluyor. Yarınlarımız bu eğitim yuvalarında yetişiyor, yetişmeye de devam edecek.” şeklinde konuştu.

“Gençlere en büyük yatırım eğitimdir”

Bahçeşehir Demiröz Eğitim ve Yaşam Vadisi’nin Başakşehir ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Yeni eğitim yuvası gözümüzün nuru çocuklarımıza hayırlı, uğurlu olsun. İçinde bulunduğumuz yaşam vadisini hayata geçiren Demiröz ailesini yürekten tebrik ediyorum. Hiç şüphe yoktur ki eğitim, en büyük yatırımdır. Değerlerimizi ve kültürümüzü yeni nesillere aktarmanın temelinde de yine eğitim yer almaktadır.” İfadelerini kullandı.

“Eğitimde de öncü olacağız”

Başakşehirli gençlerin en iyi şekilde eğitim alabilmeleri için tüm imkânlarını seferber ettiklerini söyleyen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Ülkemizin yarınlarını inşa edecek olan gençlerimize güveniyoruz. Başakşehir Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi, Gençlik Oyunları, bilgi evleri ve daha birçok alanda öncü olan Başakşehir’imiz, Bahçeşehir Demiröz Eğitim ve Yaşam Vadisi’nin eğitime başlamasıyla birlikte, eğitimde de öncü olacak. Fen lisesinden yurtlara, aile sağlığı merkezinden mescidine kadar birçok özelliği tek çatı altında toplayan ve bu dev projeyi 9 ay gibi kısa bir sürede tamamlayan Demiröz ailesine teşekkür ediyorum.”dedi.

Başakşehir’in ilk fen lisesi

Bahçeşehir Demiröz Eğitim ve Yaşam Vadisi’nin bünyesinde 20 derslikli ilk fen lisesi, on ikişer derslikli ilkokul ve ortaokul, 200 kişilik kız ve erkek öğrenci yurtları, huzurevi, aile sağlığı merkezi ve 150 kişilik mescit yer alıyor.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor