Eğitim

anasayfa Eğitim LGS ŞAMPİYONLARINDAN BAŞKAN KARTOĞLU’NA ZİYARET

LGS ŞAMPİYONLARINDAN BAŞKAN KARTOĞLU’NA ZİYARET

29 Haziran 2019, Cumartesi 11:38 / Son Güncelleme : 29 Haziran 2019, Cumartesi 11:38
LGS ŞAMPİYONLARINDAN BAŞKAN KARTOĞLU’NA ZİYARET
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Liselere Geçiş Sınavı (LGS)’de 500 tam puan alarak Türkiye şampiyonları arasında yer alan İBB Akşemsettin Ortaokulu öğrencileri Muhammed Onur Bingöl ve Yunus Emre Yılmaz’ı makamında ağırladı.

İBB Akşemsettin Ortaokulu öğrencileri Muhammed Onur Bingöl ve Yunus Emre Yılmaz, Okul Müdürü Suat Çelik ile birlikte Başakşehir Belediye Başkan Yasin Kartoğlu’nu ziyaret etti. Başkan Kartoğlu, 1 milyondan fazla ortaokul öğrencisinin girdiği sınavda tam puan alarak 565 Türkiye birincisi arasında yer alan Muhammed Onur ve Yunus Emre’yi başarılarından dolayı tebrik etti.

“Hiçbir başarı tesadüf değildir”

Başakşehir’in bu yılki sınavda 13 birinci çıkararak önemli bir başarının altına imza attığını belirten Başkan Yasin Kartoğlu, “Hayatta hiçbir başarı tesadüf değildir. Türkiye birincilerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizi, onları yetiştiren değerli öğretmenlerimiz ve tabi ki üzerlerinde büyük hakları bulunan kıymetli annelerini ve babaları kutluyorum. Bundan sonraki eğitim hayatlarında çocuklarımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

“Önemli bir başarı gösterdik”

İBB Akşemsettin Ortaokulu Müdürü Suat Çelik, okul olarak önemli bir başarı gösterdiklerine dikkat çekerek, “2019 LGS’de 28’i yüzde 1’lik dilim olmak üzere toplam 146 öğrencimiz yüzde 10’luk dilimde yer aldı. Hepsiyle gurur duyuyorum ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

LGS şampiyonları Muhammed Onur Bingöl ve Yunus Emre Yılmaz da, başarı için hayli disiplinli ve özverili çalıştıklarını vurgulayarak kendilerine her zaman destek veren öğretmenlerine ve ailelerine teşekkür ettiler.  

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor