Eğitim

anasayfa Eğitim 10. ARAPÇA BİLGİ VE ETKİNLİK YARIŞMALARI TÜRKİYE FİNALLERİ VE ÖDÜL TÖRENİ BAŞAKŞEHİR’DE YAPILDI!

10. ARAPÇA BİLGİ VE ETKİNLİK YARIŞMALARI TÜRKİYE FİNALLERİ VE ÖDÜL TÖRENİ BAŞAKŞEHİR’DE YAPILDI!

06 Mayıs 2019, Pazartesi 13:23 / Son Güncelleme : 06 Mayıs 2019, Pazartesi 13:23
10. ARAPÇA BİLGİ VE ETKİNLİK YARIŞMALARI TÜRKİYE FİNALLERİ VE ÖDÜL TÖRENİ BAŞAKŞEHİR’DE YAPILDI!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

10. Arapça Bilgi ve Etkinlik yarışmalarının Türkiye Finalleri Başakşehir Belediyesi’nin destekleri ve M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde M. Emin Saraç Kültür Merkezinde düzenlendi.

Üç gün süren 10. Arapça Bilgi ve Etkinlik yarışmalarının Türkiye Finalleri muhteşem bir ödül töreni ile son buldu. Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde yapılan ödül töreninde konuşan Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz “Arapça yarışmaları sayesinde İmam Hatip Okullarında Arapça öğretiminde yepyeni bir sayfa açtık” dedi.

Anadolu İmam Hatip Liselerinden Uluslararası Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça Bilgi Yarışmalarında Türkiye Birincisi olurken, Şanlıurfa Haliliye Süleymaniye Kız AİHL Arapça Şiir Okuma Yarışması’nda, İstanbul Esenyurt Recep Tayyip Erdoğan Kız AİHL Arapça Metin Canlandırma Yarışması’nda, İstanbul Üsküdar Hakkı Demir AİHL de Arapça Hat/Kaligrafi dallarında Türkiye birincisi oldular.

Türkçe, Arapça, Almanca, İngilizce, İspanyolca ve Rusça olmak üzere toplam 6 dilde hazırlık sınıfı olan İmam Hatip Liseleri arasında gerçekleştirilen Münazara Yarışmaları da Arapça Etkinlik Yarışmaları kapsamında M. Emin Saraç Kültür Merkezi’nde yapıldı ve kategorilerinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Önder İmam Hatipliler Derneği Kültür ve Sanat Komisyonu Başkanı Tayfur Esen ve birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisinin yanı sıra Filistin, Irak, Ürdün, Yemen, Suriye, Mısır, Tunus, Cezayir ve İngiltere’den akademisyen ve yetkililer ödül töreninde İmam Hatiplileri yalnız bırakmadı.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor