Eğitim

anasayfa Eğitim “Eşler birbirlerini şartsız sevip-saymalı”

“Eşler birbirlerini şartsız sevip-saymalı”

01 Mart 2019, Cuma 10:41 / Son Güncelleme : 01 Mart 2019, Cuma 10:41
“Eşler birbirlerini şartsız sevip-saymalı”
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Mutlu Yuva, Mutlu Çocuklar” seminerinde konuşan Eğitmen-Yazar Saliha Erdim, “Başkalarının paylaştıklarını izleyip beğenmekten kendi aramızda bir şey paylaşamaz hale geldik” dedi.

Başakşehir Belediyesi’nin bilinçli aile ve sağlıklı toplumu inşa etmek için düzenlediği seminerlere bir yenisi daha eklendi. Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’ndaki söyleşi programı, ilçe kadınlarının yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Eğitmen-Yazar Saliha Erdim, annelere, aile içi iletişimi düzeltmek için dil, bilgi ve niyeti düzeltmeliyiz tavsiyesinde bulundu.  

“Eşler birbirlerini şartsız sevip-saymalı”

Aile kurumunun bozulmak istendiğini belirten Erdim, eşlerin birbirlerine şartsız sevip-sayması gerektiğini belirterek; “Aile; sevginin, saygının, değer vermenin ve insanı mutlu etmenin yeri. Ailede mutlu olmayanlar huzuru dışarda arıyor. Ailede eşinden değer göremeyenler sokakta değer görüyor. Bir çocuğun değer görme ihtiyacını önce anne-babası giderecek. Ebeveynler çocuklarına sevgi-şefkat gösterecek, onu dinleyecek” ifadelerini kullandı.

“Çocuklarımızın oyunlarına çok dikkat etmeliyiz”

Sosyal medyanın aile kurumunun dengesini bozduğuna işaret eden Erdim, şunları söyledi: “Sosyal medya çıktığından beri herkes telefonlarında yaşıyor. Eşlerden biri eve geldiğinde aile üyelerine ‘Şu telefonları biraz kapatalım bakalım’ diyebilmeli. Başkalarının paylaştıklarını izleyip beğenmekten kendi aramızda bir şey paylaşamaz hale geldik. Çocuklarımızın internette oynadıkları oyunlara da çok dikkat etmeliyiz. Şiddet içeren oyunlardan uzak durmalarını sağlamalıyız.”

Yaklaşık 2 saat süren seminer, Eğitmen-Yazar Saliha Erdim’in seyircilerin sorularını cevaplandırmasıyla sona erdi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor