Eğitim

anasayfa Eğitim GELECEĞİN USTALARI BAŞAKŞEHİR'E DAMGA VURACAK!

GELECEĞİN USTALARI BAŞAKŞEHİR'E DAMGA VURACAK!

07 Kasım 2018, Çarşamba 11:05 / Son Güncelleme : 07 Kasım 2018, Çarşamba 11:05
GELECEĞİN USTALARI BAŞAKŞEHİR'E DAMGA VURACAK!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Dünyanın önde gelen servis ve teknoloji tedarikçisi BOSCH, Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde BOSCH Service Eğitim Merkezi açtı.

Firma, eğitim merkezi ile Türkiye’de hizmet ağının yetişmiş personel ihtiyacını karşılamayı ve gençlere cazip iş fırsatları sunmayı amaçlıyor.


Nitelikli insan kaynağı yetiştirerek büyük firmalara istihdam sağlayan Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yeni bir laboratuvara daha kavuştu. Sektöre nitelikli eleman yetiştirmeyi hedefleyen Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi BOSCH Service Eğitim Merkezi’nin açılışına; BOSCH Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, BOSCH Türkiye yöneticileri, okul idaresi ve öğrenciler katıldı.


“Gençlerin geleceği için önemli bir yatırım”
BOSCH Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, geleceğin mobilitesi ile ilgili vizyonlarının “Otonom, emisyonsuz, kazasız ve stressiz” sürüşü gerçekleştirmek olduğunu ve bu vizyonun gerçekleşmesinde BOSCH Yedek Parça İş Birimi ile BOSCH Service’lere önemli rol düştüğünü ifade etti.
Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da, ilçe gençliğinin geleceğinin çok parlak olduğunu ve yapılan bu yatırımlarla da sektörde uygun bir yer edineceklerini söyledi.
Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin ise, konuşmasında, milli ekonomiye yapmış olduğu katkılardan dolayı BOSCH firmasına ve emek veren okul çalışanlarına teşekkür etti.


Başarılı öğrencilere staj imkanı…
Plaket takdiminin ardından BOSCH Service ve okul içerisindeki diğer işbirlikçi sanayi laboratuvarları gezildi. 24 öğrenci kapasitesine sahip BOSCH Service Eğitim Merkezi’nde ilk etapta 15 öğrenciye eğitim verilecek. Ayrıca başarılı öğrencilere BOSCH Car Service’lerde staj imkanı sunulacak.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor