Eğitim

anasayfa Eğitim KYK İLE İLGİLİ TÜM SORULAR BU HABERDE!

KYK İLE İLGİLİ TÜM SORULAR BU HABERDE!

17 Ekim 2018, Çarşamba 12:00 / Son Güncelleme : 17 Ekim 2018, Çarşamba 12:00
KYK İLE İLGİLİ TÜM SORULAR BU HABERDE!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Tüm öğrenciler KYK burs başvurularını merak ederken, geçtimiz günlerde burs başvuruları başladı.

Her yıl binlerce öğrencinin başvuru yaptığı KYK Bursları bu yıl geçen yılın oranlarına göre zamlandı ve bu duruma sevinen öğrenciler hemen başvuru sayfalarına akın etti.


ÖĞRENCİLER BAŞVURULARI NASIL YAPACAK
Burs Öğrenim Kredisi müracaat eden öğrenciler Kurumun kyk.gsb.gov.tr web adresinden kabul edilmektedir. Burs Öğrenim Kredisi müracaatında bulunan öğrencilerden sadece öncelik belgesi istenilmektedir. Öğrenciler, burs başvurularını e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek. Burs başvurularını yapmak isteyen öğrencilerin, e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra arama butonuna Gençlik ve Spor Bakanlığı yazarak çıkan ekrana tıklaması ve alt sekmede yer alan Burs/Öğrenim Kredisi Başvurusu sekmesine açarak müracaat edebilecekler.


BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERECEK
5 Ekim 2018 tarihinde başlayan başvurular 21 Ekim 2018 Pazar günü saat 23:59'a kadar devam edecek. Başvuru yapan milyonlarca öğrenci herhangi bir ücrete tabii tutulmayacaklardır.


KYK BURS BAŞVURULARINA NE KADAR ZAM GELDİ
Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamaya göre Kredi Yurtlar Kurumu devlet bursunda yapılan zam belli oldu. Buna göre durumu olmayan Üniversite Öğrencileri lisans bursu 470 TL'den 500 TL'ye , yüksek lisans bursu 940 TL'den 1000 TL'ye doktora burs 1410 TL'den 1500 TL'ye yükseldi.Bu durum milyonlarca öğrenciyi sevindirdi.
KYK' dan Burs kazanan öğrenciler başka bir kredi başvurusu yapma hakkına sahip olmayacaklardır.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor