Dernekler

anasayfa Dernekler ÖRNEK BİR BAŞARI VE HASAN ALİ CESUR!

ÖRNEK BİR BAŞARI VE HASAN ALİ CESUR!

01 Ocak 2018, Pazartesi 15:42 / Son Güncelleme : 01 Ocak 2018, Pazartesi 15:42
ÖRNEK BİR BAŞARI VE HASAN ALİ CESUR!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

ÖRNEK BİR BAŞARI VE HASAN ALİ CESUR!

Son dönemlerde adını sıklıkla duyduğumuz ve Amasya’nın önde gelen isimlerinden Hasan Ali Cesur’un, temmuz ayı sonlarında yapılan ASKON 15. Başkanlar Kurulu İstişare Toplantısında alınan bir karar ile yönetimin kendisine verilmesi bekleniyor. 9 Eylül’de gerçekleşecek olan ASKON genel başkan seçiminde Hasan Ali Cesur’un başkan olmasına kesin gözü ile bakılıyor. ASKON’un şu anki genel başkanı olan Mustafa Koca’nın Hasan Ali Cesur’u desteklediği bilinmekte. 

 ASKON’un yeni bir döneme gireceğini belirten Hasan Ali Cesur “ Kurumsallaşma yolunda ilerleyeceğiz. Yönetim konusunda kadınların da ön planda olmasını ve ağırlıklarının arttırılmasını sağlayacağız.” dedi. 


     1965 Amasya doğumlu olan Hasan Ali Cesur, Karadeniz Teknik Üniversitesi - Mühendislik Fakültesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği bölümünü tamamlayıp özel sektörde oldukça başarılı işlere imza atmıştır. Bir müddet üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra kendi firmasını kurmuştur. Sivil toplum örgütlerinde kurucu başkanlık ve başkanlık yaptıktan sonra ASKON’da görev almış ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapmıştır. Şimdilerde ise ASKON’un başına geçecek olan Hasan Ali Cesur her geçen gün ileriye yönelik atılımlarda bulunmaktadır. 


     Adalet ve Kalkınma Partisi ( AK Parti ) Amasya milletvekilliğine 3. sıradan adaylığını koyan Hasan Ali Cesur, Amasya için geliştirdiği projeler ile de ön plana çıkan isim olmuştur. Özellikle Amasya derneklerine yaptığı bağışlar ile hem derneklerin kalkınmasını sağlamakta hem de Amasya halkına sağladığı imkanlar sayesinde refah seviyesini arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır. Megasan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Hasan Ali Cesur ayrıca yaptığı bağış ve yardımlarla da adını duyurmuştur. Özellikle Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi inşaatına yaptığı 1 milyon TL değerindeki bağış oldukça ilgi çekmişti.  Amasya da 10 yılı aşkın süredir atıl durumda bulunan tekstil fabrikasını satın alan Megasan Şirketler Grubunun başkanı olan Hasan Ali Cesur’un fabrika için yaptığı açıklama da unutulmadı. Sürekli yeni projeler gerçekleştiren ve yabancı yatırımcıların ilgisini çekmeye çalışan Cesur, gerek sağladığı iş imkanları ile gerekse hayata döndürdüğü projeler ile Amasya’ya sürekli katkı sağlamakta. Ak Parti bünyesinde milletvekili olma yolunda ilerleyen Cesur, yaptığı yardım ve bağışlar sayesinde Amasya halkı tarafından sevilen bir isim olmuştur. Amasya’nın kalkınması, kültürel açıdan tanınması, ekonomisinin güçlenmesi ve Amasya halkının refahı için milleti temsil etmek ve sorunların daha hızlı çözülmesi adına geçtiğimiz dönem milletvekilliğine adaylığını koymuştur. Muhafazakar ve düzenli bir aile hayatı olan Hasan Ali Cesur örnek aile yaşantısı ve yöneticiliği ile güven sağlamayı başarmıştır. 

 


 

 
Kaynak: Yaz Medya
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor