Başakşehir

anasayfa Başakşehir Başakşehir'de Kentsel Yenileme Çalışmaları Sürüyor

Başakşehir'de Kentsel Yenileme Çalışmaları Sürüyor

04 Mart 2023, Cumartesi 22:07 / Son Güncelleme : 04 Mart 2023, Cumartesi 22:07
Başakşehir'de Kentsel Yenileme Çalışmaları Sürüyor
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başkan Kartoğlu, hasarlı ve riskli binalar için çalışmaları hızlandırdıklarını dile getirdi.

“Gençlerle Birlikte Daha Güçlü” programı kapsamında ilçedeki okulları ziyaret eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, gençlerle asrın felaketi ve afetlere karşı alınması gereken önlemlere değindi.

Başakşehir’deki kentsel yenileme çalışmalarına dikkat çeken Başkan Kartoğlu, binaların yapı güvenliğine dikkat çekerek “Çevrenizde hasarlı veya riskli binalar varsa bizi arayın. Şimdiye kadar bize iletilen her yere gittik.” dedi.  

“Hasar tespiti için evlere gidiyoruz”

Çevresinde riskli veya hasarlı binalar bulunanların Başakşehir Belediyesi’ni aramasını isteyen Başkan Yasin Kartoğlu, “Hasar tespiti ile alakalı bize ulaşan ihbarlar olursa biz tespit için evlere gidiyoruz. Bazen ‘kolon kesiliyor’, ‘kiriş kesiliyor’ gibi şeyler duymuşsunuzdur. Bu tür riskli şeyler duymuşsanız veya şahit olmuşsanız bizi arayın ya da ailenize söyleyin onlar bizi arasınlar. Şimdiye kadar bize iletilen her yere gittik. Riskli bina stoku oranımızın düşük olması bizim için sevindirici. Şahintepe ve Ziya Gökalp mahallelerinde riskli binalarımız var. Oralardaki binaları acilen yenilememiz gerekiyor. Şahintepe’de inşaatlar başladı. Ziya Gökalp’ta ise bir ay sonra başlayacak.” diye konuştu.

“Eğitim alarak AFAD gönüllüsü olabiliyorsunuz”

Deprem ve diğer doğal afetler sonrasındaki çalışmalarda yer almak için gönüllü olmak isteyenlere yönelik eğitimler verdiklerini ifade eden Başkan Kartoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Gönüllü olmak isteyen varsa BAŞAKAY, bizim afet eğitimi veren ekibimiz. Bir parkur hazırlıyoruz ve orada eğitimler alacaksınız. Eğitimleri tamamladığınızda resmi olarak AFAD gönüllüsü olabiliyorsunuz. Sizler de buna dahil olursanız beni çok sevindirirsiniz. Gönüllü sayımız ne kadar çok artarsa bu tür sıkıntıları atlatabiliriz. Biz parkuru yaptıktan sonra sizlere duyuracağız.”

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor