Başakşehir

anasayfa Başakşehir Başakşehirli Gençlere Kariyer Yolunda Büyük Destek!

Başakşehirli Gençlere Kariyer Yolunda Büyük Destek!

04 Mart 2023, Cumartesi 20:46 / Son Güncelleme : 04 Mart 2023, Cumartesi 20:46
Başakşehirli Gençlere Kariyer Yolunda Büyük Destek!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, lise son sınıf öğrencilerinin gelecek planları ve meslek tercihlerini daha sağlıklı yapabilmelerine destek amacıyla Genç Kariyer Günleri'ni başlattı.

Gelecek planları ve meslek tercihlerinde öğrencilere destek olmak için düzenlenen Genç Kariyer Günleri’nin ilk buluşması Şehir Sanat’ta yapıldı. Başakşehir Anadolu Lisesi, Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi ve TOKİ Aliye İzzetbegoviç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin yer aldığı programa Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Coşkun da katıldı.

İlk programda gençlere tavsiyeler veren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Diploma tek başına işe yaramıyor. Eğer tercih edilen insanlar olmak istiyorsanız kendinizi geliştirmelisiniz” dedi.

Öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için pek çok imkâna sahip olduklarını dile getiren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Kariyer Günleri ile hedefimiz gençlerimizin doğru meslekler seçmesi. Bunun için uğraşıyoruz. Daha sonra ‘keşke’ demeyin. Şimdiden doğru kararlar verin ki; siz de mutlu olun, biz de mutlu olalım.” ifadelerini kullandı.

Genç Kariyer Günleri’nin ilkinde yazar Dr. Savaş Şafak Barkçin ve oyuncu Ali Nuri Öztürk, öğrencilere tecrübelerini aktardı. 1 ay sürecek etkinlikte her salı ve perşembe 400 öğrenci, Başakşehir Şehir Sanat’ta ağırlanarak alanında uzman akademisyen, iş insanları ve sanatçıların fikirlerinden istifade edecek. 10 buluşmanın yapılacağı Genç Kariyer Günleri’nde 4 bin lise son sınıf öğrencisinin faydalanması hedefleniyor..

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor