Başakşehir

anasayfa Başakşehir “İlklerden Güncele” Türk Resminin Panaroması Sergisi, Başakşehir'deki Şehir Sanat'ta açıldı.

“İlklerden Güncele” Türk Resminin Panaroması Sergisi, Başakşehir'deki Şehir Sanat'ta açıldı.

07 Şubat 2023, Salı 1:54 / Son Güncelleme : 07 Şubat 2023, Salı 1:54
“İlklerden Güncele” Türk Resminin Panaroması Sergisi, Başakşehir'deki Şehir Sanat'ta açıldı.
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılı kapsamında gerçekleştirdiği Türk Resminin Panoraması Sergisi’ni sanatseverlerle buluşturdu.

Başakşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet’in 100. yılı kapsamında hazırladığı Türk Resminin Panoraması Sergisi, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın katılımıyla sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sanatseverleri tarihte yolculuğa çıkaran serginin açılışında konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Sergimiz, sanatseverlerimizin yanı sıra gençler ve güzel sanatlar eğitimi alan öğrencilerimiz için harika fırsat olacak” dedi.

1850’li yıllardan günümüze Türk resminin zaman içindeki yolculuğunun anlatıldığı sergide, birçok kurum arşivinde ve özel koleksiyonlarda yer alan belgeler de ilk kez görücüye çıktı. Sanatın yeni merkezi Şehir Sanat’ın ev sahipliğini yaptığı sergide, Türk resim tarihinin ivme kazandığı dönemler kavramlar, belgeler ve orijinal eserlerle gözler önüne serildi. Sanatseverler; asker ressamlardan günümüz sanatçılarına, 19. yüzyılda yurt dışında açılan sergilerden İstanbul Bienali’ne, Müze Hümayun’dan İstanbul Modern’e kadar Türk resminin gelişim süreçlerini bir arada görme fırsatı buldu.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor