Başakşehir

anasayfa Başakşehir Başakşehir'de “Kumpanyada Curcuna” çok sevildi

Başakşehir'de “Kumpanyada Curcuna” çok sevildi

03 Şubat 2023, Cuma 19:44 / Son Güncelleme : 03 Şubat 2023, Cuma 19:44
Başakşehir'de “Kumpanyada Curcuna” çok sevildi
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Kültür sanat sezonu etkinlikleriyle göz dolduran Başakşehir Belediyesi, “Kumpanyada Curcuna” isimli oyunu tiyatro severlerle buluşturdu.

Başakşehir Tiyatro Akademisi bünyesinde sahneye taşınan, usta tiyatrocu Cengiz Küçükayvaz’ın yazıp yönettiği “Kumpanyada Curcuna”, Başakşehirli tiyatroseverlerle bir kez daha buluştu. Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelenen ve eski bir İstanbul hikâyesinin anlatıldığı oyun kahkahalarla izlendi.

Kumpanyada içinden çıkılmaz olaylar…

Oyun, Temaşa-ül Curcuna isimli bir kumpanyada geçiyor. Nigar Hanım, konağı yandığı için geceyi sahibi olduğu kumpanyada geçirmek zorunda kalır. Paşa ve oğlu Kıvanç, Gülnihal’i istemek için Nigar Hanım’ın konağına gelmek isterler. Ama Nigar Hanım konakta değil, kumpanyada kalmaktadır. O akşam kumpanyada her zamanki gibi gösteri vardır. Aynı anda hem kız istenecek, hem de Paşa’ya belli etmeden gösteri devam edecektir. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, Nigar’ın belalısı ve alacaklısı Tuzsuz Deli Bekir de gelince olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır. Bütün bu karışıklığı çözmek ise İbiş’e kalır.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor