Başakşehir

anasayfa Başakşehir Ahmet Özhan Başakşehir'in Konuğu Oldu!

Ahmet Özhan Başakşehir'in Konuğu Oldu!

26 Ocak 2023, Perşembe 2:46 / Son Güncelleme : 26 Ocak 2023, Perşembe 2:46
Ahmet Özhan Başakşehir'in Konuğu Oldu!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, yoğun ilgiyle takip edilen Düşünce Akademisi’nde toplumsal ve kültürel konularda değerli isimleri ilçe sakinleriyle buluşturmaya devam ediyor.

Başakşehir’de fikirlerin yeniden hayat bulduğu, merak edilen konuların ele alındığı Düşünce Akademisi’ne bu hafta mutasavvıf ve devlet sanatçısı Ahmet Özhan konuk oldu.

Moderatörlüğünü şair ve felsefeci Prof. Dr. Habip Türker’in üstlendiği, mutasavvıf ve devlet sanatçısı Ahmet Özhan’ın konuk olduğu bu haftaki programda “Resulullah ve İnsan” konusunun ele alındı. Başakşehir Belediyesi Şehir Sanat’ta düzenlenen söyleşide Türker ve Özhan, Başakşehirlilere Hz. Muhammed’in yaşamını ve insani yönlerini anlattı. Günümüzde unutulmaya yüz tutmuş değerler ve dikkat edilmesi gereken davranışlara dikkat çekildi.

Özhan, “Sosyal olarak edepli, terbiyeli ve ölçülü bir insan görürseniz, bunlar Muhammedi özelliklerdir” dedi.

Hz. Muhammed’den sonra doğan her insan ümmeti Muhammed’dir“

Kâinatta var olan bütün güzelliklerin Allah’tan olduğunu ve Muhammedi özellikler taşıdığını dile getiren sanatçı Ahmet Özhan, “Bir insan, Hz. Peygamber’e benzediğini veya benzemediğini bilemez. Ancak bilkuvve ve bilfiil her insan efendimize benzer. Efendimizin zuhurundan itibaren dünyaya gelmiş her insan, Müslüman olsun veya olmasın ümmeti Muhammed’dir. Kabul edilsin veya edilmesin bütün güzellikler, bütün zarafetler aslında Allah’tan olmak itibariyle Muhammedi özelliklerdir. Eğer sosyal olarak edepli, terbiyeli, ölçülü bir insan görürseniz, bunlar Muhammedi özelliklerdir.” diye konuştu.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor