Başakşehir

anasayfa Başakşehir Başakşehir'de İstihdam Zirvesi Yoğun Katılımla Yapıldı!

Başakşehir'de İstihdam Zirvesi Yoğun Katılımla Yapıldı!

26 Ocak 2023, Perşembe 1:29 / Son Güncelleme : 26 Ocak 2023, Perşembe 1:29
Başakşehir'de İstihdam Zirvesi Yoğun Katılımla Yapıldı!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Başakşehir İstihdam Zirvesi’nde istihdam tüm yönleriyle ele alındı.

Başakşehir Belediyesi, Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesindeki ekonomik hedeflere ulaşılmasına katkı sunmak için önemli bir zirveye ev sahipliği yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen Başakşehir İstihdam Zirvesi, Başakşehir Şehir Sanat’ta düzenlendi. “Yetenek Kazanımı: Yetenek Nasıl Keşfedilir?” ve “Kariyer Planlaması” çalıştayları ile “Türkiye Yüzyılı’nda Yetenek Üssü Kurmak” ve “İstihdamda Akademi, Devlet ve Özel Sektör İş Birliği” başlıklı özel oturumlarda istihdam tüm yönleriyle ele alındı.

Zirvede konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Türkiye Yüzyılı’nda ülkemizin istihdam noktasındaki hedeflerine ulaşmasında çalışmalarımızı özenle sürdürüyor, istihdama ve iş gücüne omuz veriyoruz” dedi.

Tüm sektörlerde iş gücünü desteklediklerini ifade eden Başkan Kartoğlu, “ İstihdam Zirvesi kapsamında düzenlediğimiz özel oturumlar, çalıştay masaları ve atölyeler ile geleceğin mesleklerinden meslek tercihlerine, kariyer danışmanlığından engellilerin iş gücüne katılıma kadar istihdamı tüm yönleriyle ele alıyoruz.“Bu çerçevede engelli komşularımızın da iş bulmasına öncülük ediyoruz.  Hayata geçirdiğimiz akademilerimizle öncülük yapıyor, gençlerimizi iş gücüne kazandırıyoruz. Ülkemizin Türkiye Yüzyılı’ndaki hedeflerine ulaşması adına bizler elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız.” diye konuştu.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor