Başakşehir

anasayfa Başakşehir Başakşehir'de Yenilikçi Fikirler 9'uncu kez ödüllerine kavuştu

Başakşehir'de Yenilikçi Fikirler 9'uncu kez ödüllerine kavuştu

26 Aralık 2022, Pazartesi 4:33 / Son Güncelleme : 26 Aralık 2022, Pazartesi 4:33
Başakşehir'de Yenilikçi Fikirler 9'uncu kez ödüllerine kavuştu
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışmasında teknolojiye yön verecek yenilikçi fikirler ödül aldı.

Teknoloji ve inovasyonun şehri Başakşehir’de yenilikçi projeler dokuzuncu kez yarıştı.

Başakşehir Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması’nda 4 farklı kategoride dereceye giren proje sahipleri ödüllerine kavuştu. Başakşehir Belediyesi Şehir Sanat Salonu’nda gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Sadece yarışmayla bitmiyor. Biz onlara her türlü lojistik imkanı veriyor, girişimcilerle ve yatırımcılarla buluşmalarını sağlıyoruz” dedi. 

Başakşehir Belediyesi’nin 2014’ten itibaren düzenlediği Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması’nda, 750 proje arasından finale kalan yenilikçi fikirler tanıtıldı. Ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri ile öğretmen ve öğretim görevlileri olmak üzere 4 farklı kategoride dereceye giren projelerin sahiplerine toplam 400 bin lira para ödülü verildi. Moderatörlüğünü ShiftDelete.Net Kurucusu Hakkı Alkan’ın üstlendiği ödül töreninde, özel sahne gösterilerinin yanı sıra finale kalan projelerin yer aldığı serginin açılışı da yapıldı.  

Ödül törenine Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun yanı sıra Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Kurul Üyesi Orhan Öğe, STK temsilcileri, yarışmacılar ve aileleri de katıldı. 

“Avrupa’da tarih yazdık”

Yarışmanın bu yıl daha anlamlı ve heyecanlı olduğunu dile getiren Başkan Kartoğlu,  “Başakşehir Belediyesi olarak ülkemizin milli teknoloji hamlesine öncülük yapmanın yanı sıra tarihi bir başarının altına imza attık. Avrupa Birliği tarafından düzenlenen ve Madrid, Marsilya, Varşova gibi şehirlerin yer aldığı Avrupa İnovasyon Başkenti Ödülleri Yarışması’nda finale kalan ilk ilçe olduk. Aynı zamanda ülkemizde bu başarıyı yakalayan ilk belediye olmanın mutluluğu ve haklı gururunu da hep birlikte yaşadık.” dedi.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor